Przestrzeń miejska

Gloria i Viktoria 

Artystka

Ewa Kawecka, współpraca Bogdan Łątka

Kuratorki/Kuratorzy

Nie ma, nie było i nie będzie

Miejsce

Akcja artystyczna odbywająca się w dniach 12-19.05.2023, o g.15:00 we wskazanych wcześniej lokalizacjach. Lokalizacje pojawiać się będą na stronie wydarzenia na FB (https://fb.me/e/Q6tVf5L3), codziennie o g.14:00.

Kto dotrze pierwszy otrzyma puchar z landrynek.

OPIS

Art Always Wins! …ale z kim jest ta wojna? Może to nie wojna może to igrzyska? pyta Bambik. Ewa Kawecka, której istnienie ewoluowało z formy ciągłej w formę pulsacyjną, od lat zajmuje się “sztuką rozdawania”. W sposób mistrzowski rozdaje energię, czas, pomysły, wiedzę, umiejętności. W tym roku, w maju rozdawać będzie puchary z landrynek. Kto pierwszy ten lepszy!

O GALERII

Ewa Kawecka zajmuje się działaniami wizualnymi z pogranicza sztuki mediów i klasycznego malarstwa. Swój twórczy rodowód upatruje zarówno w konceptualnych działaniach wyrosłych na terenie Europy Środkowej i Wschodniej jak również w sensualnych doświadczeniach koloryzmu i ekspresjonizmu. Fascynują ją powidoki współczesnych i zaprzeszłych teorii psychologicznych jak również procesy w których hiper emocjonalność łączy się z czystą logiką. Ukończyła: Wydziała Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Leszka Misiaka 2003 roku, 2006 Stypendium na Universität für angewandte Kunst w Wiedniu. W latach 2011-2013 prowadziła galerie Łącznik w Krakowie która w tym czasie zorganizowała około 30 wystaw. Od 2012 roku współpracuje z Cracow Art Weekiem KRAKERS.Obecnie dzieli swój czas pomiędzy Polską i historyczną Fryzją.

LINKI