Klub Betel
Plac Szczepański 3

Odkleja

sekcja laboratorium

artystki

Julia Celer, Julia Kowalczyk, Marcelina Łazarek

kuratorzy

Mateusz Otręba, Ireneusz Borkowski

miejsce

Klub Betel
Plac Szczepański 3

wernisaż

21.04.2024 – 19:00

dostępność

19-26.04.2024 –10:00–01:00

OPIS

Wystawa, zgodnie z głównym tematem festiwalu Krakers „czuj, czuj, odczuwaj” skupia się na psychologizacji twórczości współczesnych artystów.

Jednakże, zamiast skupiać się na negatywnych czy traumatycznych doświadczeniach, postanowiłyśmy stworzyć multimedialną przestrzeń wypełnioną pozytywnymi doświadczeniami, rzeczami, które sprawiają radość, śmieszą czy inspirują do patrzenia na świat z optymizmem. Nadmierna psychologizacja może odebrać odbiorcy siłę i energię do własnej interpretacji prac, czy też do mierzenia się z otaczającym ich światem. W związku z tym, zależy nam aby podkreślić istotę zachowania równowagi, pomiędzy refleksją nad trudnymi tematami, a czerpaniem radości i inspiracji z pozytywnych doświadczeń.

Chcąc zainspirować młode pokolenie, skoncentrujemy się na pozytywnych bodźcach, aby stworzyć przestrzeń w której widzowie mogą czerpać radość i inspirację, równocześnie zachowując szacunek do tematów związanych z trudnymi emocjami.

O GALERII

Betel działa od 2010 roku w oficynie na Placu Szczepańskim 3 w Krakowie. Wnętrze lokalu za dnia jest jasne dzięki dużym przeszkleniem, jest przestronne i wysokie, co pozwala na organizację różnego typu imprez. W środku znajduje się także mniejsza, bardziej kameralna sala, oraz sprzyjająca relaksowi antresola. Na podwórku jest spory. otwarty cały rok ogródek. W klubie odbywają się wystawy malarstwa, grafiki, oraz fotografii, koncerty a także imprezy z DJ-ami. Betel stale współpracuje z takimi organizacjami i instytucjami jak: Kino pod Baranami, Fundacja Dla KINA, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Fundacja Front Row Heroes, Fundacja Tone – Muzyka i Nowe Formy Sztuki, Fundacja Sztuk Wizualnych.

Klub Betel | Plac Szczepański 3