Allegro ułatwia klientom zakup dzieł sztuki!

Kupujący mogą w wygodny sposób licytować najbardziej wartościowe, certyfikowane dzieła sztuki współczesnej, tak jakby byli w wirtualnym domu aukcyjnym. Kolejna, 6. licytacja odbędzie się w ramach Cracow Art Week, którego Allegro zostało mecenasem. W pierwszych pięciu edycjach licytacji w Strefie Kolekcjonera na Allegro wylicytowano ponad 400 dzieł sztuki za ponad 1,2 miliona złotych.

Cracow Art Week istnieje już 8 lat, jego głównym celem jest promowanie współczesnej sztuki w Krakowie. W tegorocznej edycji, która odbędzie się 8-15 kwietnia, weźmie udział ponad 70 galerii, domów aukcyjnych i kolektywów artystycznych. W tym czasie Allegro przeprowadzi aukcje online w Strefie Kolekcjonera www.allegro.pl/zobacz/strefa-kolekcjonera.

W licytacji wezmą udział m.in. Salon Dzieł Sztuki CONNAISSEUR, Galeria Art Agenda Nova, Galeria i Dom Aukcyjny Nautilus, Galeria Dyląg, Galeria Raven, Galeria i Dom Aukcyjny Art in House, Fresz Gallery. W ramach aukcji będzie można licytować prace znakomitych artystów m.in. Romana Cieślewicza, Edwarda Dwurnika, Jana Szancenbacha i Rafała Olbińskiego.

Cracow Art Week do tej pory był wydarzeniem o charakterze edukacyjnym i popularyzującym sztukę współczesną. Dzięki współpracy z Allegro zyskaliśmy także potencjał komercyjny. Do tej pory, żeby nabyć eksponaty trzeba było osobiście odwiedzić jedną z galerii. Dzięki organizacji specjalnej aukcji Strefy Kolekcjonera Allegro mamy szansę dotrzeć do szerokiego grona osób zainteresowanych sztuką, nie tylko jej oglądaniem, ale także kolekcjonowaniem – mówi Małgorzata Gołębiewska, pomysłodawczyni i dyrektorka artystyczna Cracow Art Week.

To kolejny krok w rozwoju Strefy Kolekcjonera Allegro – specjalnej strefy z dziełami sztuki od domów aukcyjnych i najbardziej renomowanych galerii.

Ogromną zaletą Strefy Kolekcjonera dla klientów jest wiarygodność sprzedawców, ale również zakres oferty i jej dostępność. W Polsce działa kilkaset galerii o ograniczonej przestrzeni ekspozycyjnej i możliwości sprzedaży przez Internet. W Strefie Kolekcjonera Allegro wszystkie obiekty udostępnione są w jednym miejscu, oferując kupującemu najlepszy system licytacji online, bezpieczny zakup w ramach Programu Ochrony Kupujących (POK) oraz możliwość zakupu na raty. To ogromne ułatwienie, niezależnie od tego czy motywacją do zakupu jest cele inwestycyjny, czy też do wystrój mieszkania – mówi Jacek Weichert, dyrektor kategorii Kolekcje i Sztuka Allegro.

Allegro przeprowadza Aukcje Strefy Kolekcjonera od września 2018 r. To będzie już 6. Aukcja, a dotychczas wylicytowano 409 dzieł sztuki za ponad 1,2 mln zł. Wśród wylicytowanych do tej pory prac o największej wartości znalazły się m.in. dzieła Igora Mitoraja (34 100 zł. „Perseusz”), J.P. Norblina (29 000 zł, „Kapitan 1. Pułku), Juliusza Kossaka (14 800 zł, „Klacz ze źrebięciem”), Edwarda Dwurnika (10 100 zł „Tulipany”), Zdzisława Beksińskiego (9 600 zł, „Akt”) Salvadora Dalego (7 000 zł, „Zabawne sny Pantagrualea”). W licytacjach odbywających się w ramach Strefy Kolekcjonera wzięły już udział tak renomowane galerie, jak Salon Dzieł Sztuki CONNAISSEUR, Polski Dom Aukcyjny, Galeria i Dom Aukcyjny Nautilus, Galeria Foksal 17, Dom Aukcyjny Agra Art, Galeria i Dom Aukcyjny Art in House oraz Galeria Stalowa.

Udział w aukcjach Allegro jest więc doskonałą okazją dla klientów, którzy w łatwy sposób mogą wziąć udział w licytacjach. Galerie docierają z kolei do szerszego grona odbiorców, osiągając wyższe wyniki sprzedaży.

Wyniki dotychczasowych aukcji:
I licytacja: 42 sprzedanych dzieł sztuki za 114 710 zł
II licytacja: 46 sprzedanych dzieł za 136 930 zł
III licytacja: 72 sprzedanych dzieł za 191 749 zł
IV licytacja: 109 sprzedanych dzieł za 321 931 zł
V licytacja: 169 sprzedanych dzieł za 394 150 zł.

O Allegro

Allegro to jedna z największych firm handlowych w Polsce i w Europie oparta na nowoczesnych technologiach. Od 1999 roku Allegro ułatwia Polakom zakupy w sieci oferując im najlepsze ceny, wygodę i pełne bezpieczeństwo transakcji.

W serwisie założono dotychczas 21 milionów kont. Codziennie klienci kupują na platformie ponad 1,2 mln produktów, z których przeszło 90% stanowią rzeczy nowe, objęte gwarancją. Allegro oferuje również nowoczesne usługi finansowe: raty 0%, raty odnawialne, ubezpieczenia oraz leasing. Sprzedaż prowadzi tu ponad 125 tysięcy firm – to nie tylko największe światowe marki, ale w większości małe i średnie polskie firmy handlowe. Dzięki temu Allegro przyczynia się do ciągłego polepszania standardów na rynku e-commerce: dbając o prawa konsumentów, a jednocześnie wspierając rozwój przedsiębiorczości.

Allegro zatrudnia dziś 1,7 tysiąca osób z czego prawie połowa to najwyższej klasy specjaliści w obszarze technologii. Oprócz głównej siedziby w Poznaniu, firma ma biura także w Warszawie, Toruniu, Wrocławiu i Krakowie.

Allegro jest jedną z najsilniejszych polskich marek, którą wyróżnia wysoka jakość obsługi klienta. Potwierdzają to najwyższe pozycje w rankingach takich jak Superbrands, Gwiazdy Jakości Obsługi, OC&C Retail Proposition Index czy Top Marka.

Więcej informacji o Allegro:
Brand Journal: magazyn.allegro.pl
Raport Społecznej Odpowiedzialności: raportcsr.allegro.pl