APTEKA Janicki Gallery
Pierwszy zmysł

Wernisaż: 19 kwietnia 2020, godzina: 16:00

Adres: ul.Józefińska 43

ARTYŚCI

OPENCALL

KURATORZY

Jan Chornikowski, Olimpia Maciejewska, Paulina Mazurek

OPIS WYDARZENIA

“Pierwszy Zmysł” to projekt wystawy opartej na odbiorze sztuki bez udziału wzroku, umożliwiający równą partycypację w kulturze osobom z niepełnosprawnościami wzroku, spektrum autyzmu, osobom starszym tracącym wzrok. Wystawa zakłada integrację osób z dysfunkcjami wzroku z odbiorcami widzącymi oraz poszerzenie sposobów odbioru sztuki.

Na wystawę złożą się 2 części. Pierwsza to prace 10 artystów z całej Polski wyłonionych w otwartym naborze. Druga część ma charakter procesualny i lokalny – jest wynikiem działania studentów Wydziału Sztuki UP.

OPIS GALERII

Apteka APTEKA Janicki Gallery prowadzona przez Aleksandra Janickiego – absolwenta Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, twórcę licznych instalacji multimedialnych (Inter i semi – aktywnych), prezentowanych w przestrzeni publicznej. Jest autorem artystycznych akcji i działań parateatralnych w Polsce i zagranicą np. „Visitor” z serii Re-Produkcje, prezentowaną niezależnie w Muenster, Kassel, Wenecji oraz na Art Forum w Berlinie, Krakowie, Warszawie, Frankfurcie nad Menem, St. Petersburgu i w Norymberdze.