Bagno/Gąbka

Artyści / Artystki

Xawery Deskur, Wiktoria Kieniksman, Mati Kordas, Michał Maliński, Sebastian Mikoś, Alicja Pakosz, Cyryl Polaczek, Oliwia Rosa, Paweł Zięba

Kurator

Kuba Skoczek

Miejsce

Galeria Szaber
ul. Stradomska 27

Wernisaż

10.06.2022, g. 20:00

Dodatkowe informacje

Czynne w dniach:
13-17.06.2022, g. 18:00-20:00

Wydarzenie na Facebook’u

Opis wydarzenia

Temperatura na ziemi wzrasta z każdym rokiem. Katastrofy już nie powstrzymamy, a neoliberalne elity spalą to miejsce celebrując łechtający zmysły widok zachodu słońca w st. Tropez. Podczas nieznośnie gorącego lata wytchnienie przynieść może nocny spacer do lasu. Chłód i kojące dźwięki delikatnych szmerów i trzasków wydobywających się spod stóp stąpających po leśnym runie. W ciemności jednak łatwo zgubić ścieżkę. Grunt staje się grząski, buty oblepia gęsta, kleista masa. Miejsce spokoju zajmuje niepewność. Bagno. Brudne i przerażające.

Opis miejsca

Przestrzeń na co dzień służy jako pracownia, która następnie zmienia się w galerię. Tworzymy wizualne opowieści w oparciu o purnonsensowe skojarzenia, promujemy alternatywne narracje, rozgrywające się w waszych mózgach. Łączy nas absurd i to, że razem studiujemy. Ostatnie Wystawy: “Marek, tęsknimy za Tobą! (Krakers)”, “Ikeaobiotomoto”, „To nie paranoja, to zdrowy rozsądek”.