BIELEC Art – 120 lat rodzinnej tradycji fotograficznej

Miejsce

BIELEC Art, Dom Fotografii i Malarstwa, Galeria Sztuki i Studio Fotograficzne
pl. Inwalidów 6

Czas

Spotkanie 22.10. godz. 19:00

Dodatkowe informacje

W związku z pandemią obowiązują wcześniejsze zapisy – rejestracja internetowa za pośrednictwem e-mail: studio@bielec.art.pl lub https://www.facebook.com/BIELECart

Opis wydarzenia

Na spotkaniu przedstawimy naszą 120 letnią historię oraz profil działalności galerii. Zaprezentujemy film o życiu i twórczości Pawła Bielca. Pokażemy również ważne wydarzenia z XX wiecznej historii Krakowa udokumentowane na zdjęciach nestora krakowskiej fotografii.

Opis miejsca

BIELEC Art oprócz Studia fotograficznego od 2010r. to także Autorska Galeria Sztuki – nawiązująca do ponad 120 letniej tradycji fotograficznej w rodzinie Bielców. W Domu Fotografii i Malarstwa oprócz zakupu dzieł fotograficznych czy malarskich obok zdjęć cyfrowych można także wykonać tradycyjne – analogowe (ręcznie retuszowane na kliszach) czarno-białe fotografie. Galeria prezentuje zmienną ekspozycję malarstwa i fotografii Katarzyny Bielec i Pawła Bielca oraz organizuje warsztaty fotograficzne i wystawy czasowe promujące twórców związanych głównie z środowiskiem krakowskim.