CSW Solvay
Za patrzenie

Wernisaż: 11 kwietnia 2019, Godzina: 19:00

Adres: ul. Zakopiańska 62, Galeria Główna

Wystawa dostępna od 08.04. Galeria czynna w dniach 08-12.04 w godz. 10.00-20.00, w dniu 13.04. czynna w godz. 10.00-14.00, 14.04 galeria nieczynna.

Artystka

Magdalena Siejko

Opis wydarzenia

Projekt dotyka problematyki ciała, stanu jego reakcji i emocji, stanu samoświadomości ciała w aspekcie wyciszenia i chwilowej izolacji wobec pędu codzienności. Zapatrzenie – jako bezwiedne skupienie uwagi na przestrzeń, „równoległą”, jakby „nieistotną i nieistniejącą”, daje możliwość swobodnego przepływu strumienia świadomości; jest to zatrzymanie, ustanie, wyhamowanie działania trybów wiążących z rzeczywistością, zakotwiczenie w przestrzeni „pomiędzy” z możliwością wglądu w sam środek narracji.

Opis galerii

Zadaniem Centrum Sztuki Współczesnej Solvay jest promocja wydarzeń z zakresu sztuki współczesnej. Dominujące dziedziny działalności to sztuki plastyczne, teatr, multimedia, muzyka. Aktywność wystawiennicza Centrum od wielu lat skupia się na prezentacji i popularyzacji zjawisk, tendencji i postaw artystycznych na gruncie sztuki rodzimej i zagranicznej. W galeriach CSW Solvay prezentowane były prace twórców z kraju i zagranicy, min. Ukrainy, Czech, Słowacji, Rumunii, Anglii, Szkocji, Chin, Niemiec, Austrii, Hiszpanii, Włoch, Algierii oraz Stanów Zjednoczonych. Ponadto, CSW Solvay było miejscem projektów rezydencjonalnych i wielu warsztatów twórczych. Wśród różnorakich projektów z zakresu sztuk wizualnych, szczególne miejsce zajmuje sztuka młodych, nierzadko debiutujących, twórców.

Linki

Mapa