C U AT SADKA
Sadka 12

Curara de Carrera

artystki – artyści

Zuzanna Bartoszek, Michael Biber, Camille Brée, Lauren Coullard, Tristan Deschamps, Flavio Dengen, Kim Doan Quoc, Matthieu Duringer, Łukasz Horbów, Michał Iwański, Lea Mercier, Berthold Reiß, Agnieszka Szostek, Alicia Zaton

kuratorki – kuratorzy

C U AT SADKA (Agnieszka Szostek, Michael Biber),+ DEDE (Flavio Degen, Tristan Deschamps), DOC (Alicia Zaton)

miejsce

C U AT SADKA
Sadka 12

wernisaż

19.04.2024 – 19:00
performance 19.04.2024 – 21:00

dostępność

20–26.04 – 17:00–19:00

OPIS

Z okazji Cracow Art Week Krakers 2024, C u at Sadka (Kraków) inauguruje cykl trzech wystaw z +DEDE (Berlin) i DOC (Paryż). Pierwsza część, zatytułowana „Curara de Carrera”, obejmie całą przestrzeń C U AT SADKA i pokaże rezultaty wspólnej pracy trzech przestrzeni projektowych. Budując przyjazną i dosłownie nośną, opiekuńczą strukturę, artyści i praktycy kultury o różnorodnych horyzontach zostaną zaproszeni do dodawania, modyfikowania, przekształcania, zabawy i pokazywania własnych prac w tej tymczasowej sferze.

PERFORMANCE

  1. Eclectic Taste of Bot
  2. Tiny Towel

Eclectic Taste of Bot jest artystą wizualnym, DJ-em i architektem klubowym, zainteresowanym eksperymentowaniem z nowymi formatami tanecznymi, estetyką i produkcją wydarzeń. Jego życie toczy się między Berlinem a Bangkokiem. Jest współzałożycielem kolektywu You Said You Like Dancing.

Tiny Towel przedstawia drugą odsłonę sekretnego baru plażowego, po zacisznych plażach i dramatycznych klifach Majorki, ten odcinek przybiera mroczniejszy obrót na wybrzeżach Sihanoukville w Kambodży. Po podróży do tropikalnego regionu przybrzeżnego i jego wysp w 2018 roku, Tiny Towel natknął się na podcast śledczy dotyczący chińskiej mafii prowadzącej kasyna i nieudane projekty nieruchomości w okolicy. Organizacja ta często żeruje na bezbronnych osobach w Azji Południowo-Wschodniej i podstępem zwabia je do swoich obozów pracy.

Przed wysłuchaniem tego podcastu Tiny Towel natknął się na takie miejsce w Sihanoukville, gdzie projekt deweloperski polegał na przejęciu ziemi i ogrodzeniu jej, aby uniemożliwić komukolwiek wejście, ale także, jak się okazuje, opuszczenie.

Utwory prezentowane na C U AT SADKA składają się ze współczesnych utworów z gatunków ambient, bass, footwork oraz starszych pieśni ludowych i tradycyjnych, przeplatanych i łączonych ze sobą za pomocą osobistych i artystycznych nagrań terenowych.

O GALERII

C U AT SADKA to miejsce zainicjowane przez parę artystów Agnieszkę i Michaela Biber. Mieści się na przedmieściach Krakowa przy ulicy Sadka 12, skąd wzięła się nazwa. C U AT SADKA istniało najpierw jako wyobrażenie o miejscu skupiającym artystów ze świata. Remontowany przez parę artystów z Berlina stary dom od października 2021 roku stał się miejscem wystaw sztuki współczesnej. Mimo, że Agnieszka i Michael zajmują się sztuką wizualną, przy okazji organizacji wystaw nie chcą zamykać się w jej definicji.

LINKI

C U AT SADKA | Sadka 12