FRESZ Gallery

M.A.P

Start: 13.04.2019, Time: 7:30 pm

Address: 18 Karmelicka street

Artist

Mike Fullarton

Curator

Rafał Gołąb

Event description

Wystawa M.A.P to abstrakcyjna eksploracja struktury geometrycznej nowoczesnych miast z nałożeniem sieci kontrolowanych wzorów wyłaniających się z pozornego chaosu szlaków transportu publicznego. Patrząc z lotu ptaka, celem nie jest stworzenie repliki przypominającej mapę, ale raczej uchwycenie płynącego ruchu, struktury, energii i wibracji. Wybrane lokalizacje mają dla artysty osobisty kontekst. Podobnie użyte kolory reprezentują osobiste skojarzenia i interpretacje.

Opis galerii

FRESZ Gallery to krakowska galeria sztuki współczesnej. Wyszukujemy młodych i obiecujących twórców, promujemy ich sztukę i wspieramy w twórczym rozwoju. FRESZ Gallery stawia na unikatowość, nowoczesność i indywidualizm. W ofercie znajdują się prace polskich artystów, przede wszystkim absolwentów i doktorantów ASP z Krakowa i innych miast, wielokrotnie nagradzanych i wyróżnianych w najważniejszych polskich konkursach i rankingach, laureaci stypendiów.
FRESZ Gallery istnieje od kwietnia 2014 roku. Swoją siedzibę ma w centrum Krakowa, prowadzi również sprzedaż w profesjonalnej galerii internetowej. Galeria organizuje wystawy indywidualne i zbiorowe promujące współpracujących z nią artystów, corocznie promuje swoich artystów na Warszawskich Targach Sztuki

Links

Map