Event description
On the exhibition in the Cracow space of the Razem Pamoja Foundation, the spectators can find fragments of texts, films and graphics documenting a rather difficult situation faced by a town with colonial past as opposed to modern emigration policies, the memory of colonialism and capitalistic neocolonialism sentencing certain countries and societies for inferiority and marginalization. We use the biography of Adela Hugo, the daughter of the great Victor Hugo as the background.
Opis miejsca
Fundacja Razem Pamoja zrzesza artystów, społeczników i filozofów i nauczycieli przede wszystkim z Polski, Kenii i Indonezji. Od 2010 roku działa na dwóch podstawowych, wzajemnie uzupełniających się i przenikających filarach: Sztuce i Edukacji. Początkowo przede wszystkim skupialiśmy się na organizowaniu współpracy uczniów i nauczycieli z Polski i Kenii. Jednak coraz silniejsze działania z i wobec obiegu sztuki, powiększające się grono naszych przyjaciół, większe doświadczenie, uruchomienie przez nas przestrzeni sztuki na trzech kontynentach spowodowało rozszerzenie spektrum naszych działań i przesunięcie akcentów z projektów stricte edukacyjnych na te o wymiarze artystycznym lub artystyczno-edukacyjnym. Fundacja Razem Pamoja stworzyła galerię Księgarnia | Wystawę w Krakowie, Mathare Art Gallery w Nairobi oraz Sesama w Yogyakaracie. Ponadto organizuje lub partycypuje w szeregu innych przedsięwzięć artystyczny edukacyjnych i politycznych. Współpracowaliśmy z instytucjami publicznymi takimi jak: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie, Gdańska Galeria Miejska w Gdańska, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, National Museum w Nairobi.
W 2014 wraz z Książką i Prasą, Le Monde Diplomatique – edycja polska, w serii Artystyka wydaliśmy książkę „Ku Afryce. Poznawać, Działać, Dzielić się.”Od 2016 roku Fundacja Razem Pamoja jest organizacją pożytku publicznego.
Links
Map