Marta Deskur

Artystka

Marta Deskur

Kurator

Gaweł Kownacki

Miejsce

F.A.I.T
ul. Ujejskiego 2a

Wernisaż

16/06 godz. 19:00

Opis wydarzenia

Marta Deskur. Obrazy. Seria powstająca konsekwentnie od 2016 roku do dziś. Dwustronnie. Na awersie malatura: kolor, faktura, struktura. Na rewersie informacje, numery, ścisłe dane dotyczące kolejności malowanych obrazów, proporcji użytych pigmentów, struktur czy czasu powstania, matematyka.

Awersy obrazów prezentowanych na ścianach galerii tworzą wieloelementową kompozycję.

Moją reakcją na spotkanie z Martą Deskur jest chęć pewnego zagrania/ wykonania i jego zapisu.

Patrząc na kompozycję mocno sugestywnych wizualnie prac, stawiam sobie zadanie przełożenia prezentowanej w galerii serii obrazów na dźwięk, a następnie utrwalenia go na pięciolinii – stworzenia utworu muzycznego. Nie będąc profesjonalnym muzykiem, podstawiając siebie jako jedną z niewiadomych, sprawdzał będę matematyczno-wizualne równanie. Partytura – zapis konkretnej sytuacji wizualnej stworzonej w galerii F.A.I.T. będzie możliwa do odtwarzania. Nie jest wykluczone, że zaprosimy Państwa na koncert. Wariacji, instrumentów i prób prawdopodobnie będzie wiele. Muzyka lubi matematykę, muzyka lubi obraz, sama będąc abstrakcyjną.

Tymczasem zapraszam do oglądania Marty Deskur w galerii F.A.I.T. na ul. Ujejskiego 2a. pomiędzy 13-tym czerwca a 7-mym lipca 2021r.

Opis miejsca

TBA

Linki