Amulety i Arka nadziei FISHKA KRAKOW TOURS
spacer dla dorosłych

Ilość uczestników: ilość osób ograniczona (uzależniona od obostrzeń)
Miejsce: w terenie
Start: godz. 17:00
Czas trwania: ok. 2h
Obowiązują zapisy: fishkakrakow@gmail.com

Spacer o tym, kto i co ochrania Kraków i daje ludziom nadzieję. Tak, będzie o świętej wodzie i eliksirach, o czakramie i innych miejscach mocy. Ale też o pierwszych szczepionkach i rewolucyjnych medykamentach. Czyli o tym, w co przez stulecia wierzyli mieszkańcy Krakowa, co stosowali na smutki i dzięki czemu nabierali otuchy.

Dość tych nerwów! Niech spłynie na nas spokój…..

STREET PHOTO BEZ WYCHODZENIA Z DOMU | Muzeum Fotografii w Krakowie MuFo
warsztaty dla młodzieży online | godz. 11:00

Ilość uczestników: Liczba miejsc w grupie ograniczona (o udziale decyduje kolejność zgłoszeń).
Miejsce: Warsztaty odbywają się w formule online na platformie Cisco Webex.
informacje i zapisy: edukacja@mufo.krakow.pl
Cena: 10 zł

Ważne informacje:

  • Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży.
  • Zapisani na warsztaty uczestnicy otrzymają na podany nam adres mailowy:

– nr konta bankowego, na które należy dokonać opłaty;
– link, przy pomocy którego będzie można dołączyć do warsztatów;
– instrukcję logowania.

  • W ramach warsztatów będziesz potrzebować dostępu do Google Street View.
  • Przed warsztatami należy zainstalować darmową wersję Gimpa.
  • W przypadku nieobecności na warsztatach online nie ma możliwości odrabiania zajęć w innym terminie.
  • Informujemy, że w razie rezygnacji z udziału w warsztacie online bilety zakupione przez Internet nie podlegają zwrotowi.

W czasie pandemii o wiele trudniej podróżować i poznawać nowe miejsca, nie przybywa nam ani wspomnień, ani fotografii z podróży. Fotografując we własnym mieście, rzadziej prosimy przypadkowych przechodniów o zapozowanie, a poza tym niemal wszyscy noszą maseczki zasłaniające pół twarzy… Można zrobić oczywiście pandemiczne street photo, zachowując dystans, ale co jeśli ktoś… już bardzo marzy o podróży? Czasy przed pandemią, gdy można było swobodnie przechadzać się po uliczkach obcych miast z aparatem w rękach i fotografować napotkane sytuacje, wydają się obecnie bardzo odległe. Może istnieje jednak jakiś sposób?

Podczas warsztatów zaprezentujemy metodę, przy pomocy której bez wychodzenia z domu można wykonać street photo w praktycznie każdym miejscu na świecie. Z pomocą przychodzi nam narzędzie Google Street View, pozwalające wirtualnie spacerować po ulicach wielu miast i wsi na całym świecie. Dzięki niemu może powstać naprawdę ciekawy cykl fotografii streetowej.

Na warsztatach porozmawiamy o istniejących projektach fotograficznych zrealizowanych za pomocą Google Street View i wykonamy swoje własne.

Prowadzenie: Małgorzata Fatalska – fotografka i nauczycielka. Tworzy abstrakcyjne fotomontaże i zajmuje się portretowaniem ludzi. W czasie wolnym lubi podróżować do Rosji i poznawać tamtejszą kulturę, zwłaszcza przy pomocy aparatu fotograficznego.