Fotografowanie blisko | Czułym okiem | Muzeum Fotografii w Krakowie MuFo

online – warsztaty dla seniorów | godz. 11:00

Ilość uczestników: Liczba miejsc w grupie ograniczona (o udziale decyduje kolejność zgłoszeń).
Miejsce: Warsztaty odbywają się w formule online na platformie Cisco Webex.
Czas trwania: ok. 1,5 godz.
Cena: 5 zł
Informacje i zapisy: edukacja@mufo.krakow.pl

Ważne informacje:

  • Zajęcia przeznaczone są dla seniorów (dopuszczamy udział także innych „dorosłych” amatorów fotografii).
  • Zapisując się prosimy o podanie w tytule maila daty interesujących Państwa warsztatów.
  • Zapisani na warsztaty uczestnicy otrzymają na podany nam adres mailowy:


    – nr konta bankowego, na które należy dokonać opłaty

    – link, przy pomocy którego będzie można dołączyć do warsztatów;
    – instrukcję logowania.

  • W przypadku nieobecności na warsztatach online nie ma możliwości odrabiania zajęć w innym terminie.
  • Informujemy, że w razie rezygnacji z udziału w warsztacie online bilety zakupione przez Internet nie podlegają zwrotowi.

W obecnych czasach, kiedy więcej czasu spędzamy w naszych domach i nie mamy możliwości odbywania dalekich podróży, wydaje się, że trudno odnaleźć w sobie pokłady kreatywności i inspiracji do fotografowania. Podczas naszych warsztatów odkryjemy, jak wiele tematów kryje się w naszym najbliższym otoczeniu. Dowiemy się, jak skomponować martwą naturę z otaczających nas przedmiotów, jak „bawić się” fotografią oraz jak z przedmiotów codziennego użytku stworzyć kreatywne gadżety fotograficzne

Prowadzenie: Aleksandra Wabik – komparatystka oraz edukatorka z wieloletnim doświadczeniem. Absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim. W kręgu jej zainteresowań znajdują się: fotografia, intermedialność, reportaż oraz literatura non-fiction.

Sztuka dostępna w MOCAK-u | Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK

udział w cenie biletu | godz. 12:00

Ilość uczestników: Liczba miejsc ograniczona.
Miejsce: Lipowa 4

Obowiązują zapisy pod adresem: recepcja@mocak.pl | edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: (12) 263 40 01

W czwartek 17 czerwca od godziny 12 do 13.30 w ramach tegorocznej edycji KRAKERS Cracow Art Week zapraszamy do MOCAK-u na spotkanie o dostępności, podczas którego będzie można zapoznać się z tyflografikami i opracowaniami dotykowymi dzieł z naszej Kolekcji. W przestrzeni ekspozycyjnej zostanie utworzone stanowisko, gdzie odbiorcy będą mogli odsłuchać audiodeskrypcje, a także porozmawiać z koordynatorką ds. dostępności. Chętnym umożliwimy także zwiedzenie wystaw Kolekcji z wykorzystaniem materiałów dostosowanych dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa sanitarnego panującymi w MOCAK-u.

Prowadzenie:
Edyta Wyżga – historyczka sztuki oraz koordynatorka wystaw. Obecnie pracuje w MOCAK-u w Dziale Wiedzy o Sztuce jako specjalistka ds. edukacji oraz koordynatorka ds. dostępności. Angażuje się w działania na rzecz udostępniania sztuki osobom ze szczególnymi potrzebami.

oprowadzanie po wystawach Kolekcji MOCAK-u w języku angielskim | Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie
udział w cenie biletu | godz. 16:00

Ilość uczestników: Liczba miejsc ograniczona.
Miejsce: Lipowa 4
Obowiązują zapisy pod adresem: recepcja@mocak.pl lub telefonicznie: (12) 263 40 01

W czwartek 17 czerwca o godz. 16:00 zapraszamy na oprowadzanie w języku angielskim po wystawach Kolekcji MOCAK-u: Dialog z przestrzenią i Współczesne modele realizmu. Wydarzenie jest częścią tygodnia otwartych galerii krakowskich KRAKERS.

Więcej informacji w j. angielskim >>

Guided Tours of the MOCAK Collection in English | KRAKERS Cracow Art Week

17.06.2021 at 4 pm

On Thursday 17 June at 4 pm, you are invited to a guided tour in English of the exhibitions in the MOCAK Collection: Dialogue with the Space and Contemporary Models of Realism. The event is part of KRAKERS, the Open Week in Krakow art galleries.

The event will be led by the American artist, researcher and educator Joanna Pottle – a Fulbright Foundation scholar, who has been living in Krakow since 2019 and worked closely with MOCAK’s Art Knowledge Department.

The duration of the tour is approximately 60 minutes.

Participants are requested to arrive at the entrance to the MOCAK main building 10 minutes before the event. The visit will take place in a small group and in compliance with health and safety regulations. Detailed information regarding the visit and sanitary guidelines can be found on the Museum website under Health and Safety Guidelines. Visitors are also invited to guided tours in Polish and Ukrainian.

Pracownie do wglądu | Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA

panel dyskusyjny | godz. 18:00
udział bezpłatny

Miejsce: Nadwiślańska 2-4 (sala edukacyjna)

Obowiązują zapisy mailowe: cracowartweek@gmail.com na hasło Pracownie do wglądu
Moderacja: Kamil Kuitkowski

Prelegenci: Anna Stankiewicz, Agnieszka Jankowska-Marzec, Bogusław Bachorczyk, Adam Rzepecki, Bogdan Renczyński

Czy pracownia to miejsce skupionej pracy twórczej, gdzie najlepiej byłoby nie przyjmować gości? A może raczej otwarte miejsce spotkań, w którym gospodarz od czasu do czasu pracuje? Czy w Krakowie trudno jest utrzymać pracownię? O tym, a także o wielu innych wątkach związanych z przestrzeniami pracy twórczej porozmawiają Agnieszka Jankowska–Marzec i Anna Stankiewicz, twórczynie projektu „Pracownie do wglądu” oraz artystki i artystów zaangażowanych w to przedsięwzięcie – Bogusław Bachorczyk i Adam Rzepecki a także Bogdan Renczyński, który opowie o Galerii-Pracowni Tadeusza Kantora. Spotkanie poprowadzi Kamil Kuitkowski. „Pracownie do wglądu” to portal internetowy, który dzięki dokumentacji fotograficznej autorstwa pomysłodawczyni projektu – Anny Stankiewicz oraz rozmów Agnieszki Jankowskiej – Marzec i Martyny Nowickiej pozwala zainteresowanym na własne oczy przekonać się, jak wyglądają pracownie krakowskich artystek i artystów.