Galeria i! w Hevre

ComeBlack, część II

Wernisaż: 14 kwietnia 2019, Godzina: 20:00

Adres: Hevre, ul. Beera Meiselsa 18

Artyści

  • Aleksander Janicki – art. interdyscyplinarny – absolwent ASP im. Jana Matejki w Krakowie (obecnie wykładowca). Jest twórcą licznych instalacji multimedialnych (inter i semi-aktywnych), prezentowanych w przestrzeni publicznej. Jest autorem artystycznych akcji i działań parateatralnych w Polsce i za granicą np. „Visitor” z serii Re-Produkcje, prezentowaną niezależnie w Muenster, Kassel, Wenecji oraz na Art Forum w Berlinie, Krakowie, Warszawie, Frankfurcie nad Menem, St. Petersburgu i w Norymberdze. Zajmuje się muzyką generatywną i twórczością swobodnie improwizowaną. Tworzy partytury graficzne i konceptualne przestrzenie w tym w przestrzeni publicznej i typu Site specyfic.

  • Rafał Mazur – muzyk-improwizator, filozof. Koncertował poza Polską m.in. w Niemczech, Francji, Szwajcarii, Izraelu, Chinach, Anglii, Austrii, Belgii, Holandii, Rumunii, Turcji i na Ukrainie oraz na Węgrzech. Wziął udział w festiwalach: Krakowska Jesień Jazzowa, Krakowski Letni Festiwal Jazzowy, White Night w Tel Avivie, White Night w Rzymie, Microfestival of Insubordinations (Geneve), JazzBez (Lwów/Lublin), Ljubljana Jazz Festival, Beograd Jazz Festival, Audio Art (Kraków), Adlibitum (Warszawa) i Jazz&More Festival (Sibiu – Romania). W różnych składach wydał kilkanaście albumów.Głównym polem zainteresowania i działania jest dla Rafała swobodna improwizacja, zarówno zespołowa jak i solowa.

  • Paulina Owczarek – saksofonistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Gra na saksofonie altowym i barytonowym. Zajmuje się głównie muzyką swobodnie improwizowaną i współczesną kameralistyką. Współpracowała z London Improvisers Orchestra, krakowskim Teatrem Starym i Operą Krakowską.Tłumaczka literatury związanej z muzyką improwizowaną.

  • Tomek Chołoniewski –perkusista, w 2002 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie. Zajmuje się głównie muzyką improwizowaną. Był konsultantem Międzynarodowych Warsztatów Muzyki Współczesnej Kraków / Stuttgart (2002). Na podstawie swojej pracy magisterskiej w 2003 roku wygłosił wykład na Uniwersytecie Narodowym w Seulu, a w 2009 podczas festiwalu Audio Art w Gdyni. Współpracuje również z Operą Krakowską oraz z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, z którą wielokrotnie brał udział w wykonaniach premierowych (m.in. w Holandii, Niemczech i we Włoszech).

  • Michał Dymny – jest muzykiem improwizatorem. Gra na gitarze elektrycznej, na której wykształcił indywidualny styl oparty między innymi na technikach sonorystycznych i preparacjach instrumentu. Współpracuje z improwizatorami z wielu krajów.

  • Marianna Janicka – kompozytorka (digital sound), skrzypaczka, twórczyni instalacji dźwiękowych w tym soundscape, reżyser dźwięku, członkini Orkiestry ElektroNova. Studia na kierunku Studio Copmosition na Goldsmith College w Londynie w Wielkiej Brytanii. Ukończyła w roku 2010 z tytułem Master of Ar

Opis wydarzenia

ComeBlack – performance audiowizualny będący kontynuacją idei wystawy Alka Janickiego w Galerii i!. Performance Haiku jest formą łączącą obraz z dźwiękiem, czerpiącą z tradycji europejskiej muzyki improwizowanej i wschodniej tradycji tworzenia muzyki intuitywnej, której najwyższy poziom został uznany także przez publiczność u źródeł: w Japonii.
Formacja HiQ to poza performerem, założycielem formacji i twórcą ComeBlack Alkiem Janickim, wybitni muzycy improwizatorzy: Rafał Mazur (akustyczna gitara basowa), Tomek Chołoniewski (perkusja), Paulina Owczarek (saksofon), Michał Dymny (gitara elektryczna), Maria Janicka (skrzypce elektryczne, elektronika), Piotr Madej (dźwięk wielokanałowy).

Linki

Mapa