Galeria Olympia

Raz, dwa, trzy, cztery… Krakowska Robota

Wernisaż: 14 kwietnia 2019, Godzina: 17:00

Adres: ul. Limanowskiego 24/4b

Artyści

Andrzej Baziak, Karolina Łukawska

Opis wydarzenia

Aktualna, trudna sytuacja, czyli brak stałego źródła dochodu, pieniędzy na spełnienie twórczych zamierzeń, obowiązek regularnych wystaw i ciągłego bycia na fali przyprawia artystów o frustrację. Andrzej Baziak i Karolina Łukawska nawiązując do ostatnich wydarzeń – napadu na bankomat przy ul. Teligi w Krakowie – instalują w Galerii Olympia bazę, gdzie planują skok na bankomat. Wszelakie plany i rekwizyty wskazują na ich nieudolność i naiwność. Zamiast zwrócić uwagę na istotne elementy napadu skupiają się na rzeczach mniej ważnych takich jak np. projekty i stylizacje idealnych strojów na napad czy nierealne alibi
„W swojej pracy pragniemy zwrócić uwagę na nasze pokolenie, będące nieco oderwane od rzeczywistości. Wszystkiego szukamy w Internecie. Postrzegamy świat poprzez doświadczenia nie tylko wyniesione z życia, ale przede wszystkim z gier i filmów. Nie możemy poradzić sobie z myślą że niedługo po studiach zacznie się prawdziwe życie.
Nie jesteśmy gotowi na pracę, chcemy łatwym kosztem uzyskać pieniądze na realizację prac i założenie własnej galerii. Jesteśmy do tego tym bardziej zdeterminowani przez obecną sytuację środowiska artystycznego w Krakowie (sprawa Bunkra Sztuki).”
Wystawa czynna do 9 maja.

Opis miejsca

Galeria Olympia (1999) promuje sztukę współczesną. Jej nazwa odnosi się do imienia założycielki – Olimpii Maciejewskiej – oraz do tytułu kontrowersyjnego w swoim czasie obrazu Edouarda Maneta (1863). Galeria stworzyła silne więzi z artystami z całej Polski. Każdego roku organizuje kilka wystaw indywidualnych i przynajmniej jedną zbiorową wystawę problemową. Chętnie zaprasza do współpracy młodych kuratorów.

Linki

Mapa