Galeria Sztuki Współczesnej OFF FRAME

DOGMAT! W co wierzą artyści? Struktury myślenia dogmatycznego w polskiej sztuce najnowszej

Wernisaż: 13 kwietnia 2019, Godzina: 16:00

Adres: ul. Krakowska 41/1

Artyści

Iwona Demko, Ada Karczmarczyk, Tomasz Kozak, Cecylia Malik, Łukasz Murzyn, Dariusz Nowak, Jacek Pasieczny, Daniel Rycharski, Łukasz Surowiec, Alicja Żebrowska

Kurator

Łukasz Murzyn

Opis wydarzenia

Wiary, fantazmaty, amalgamaty znaczeń. Artyści dzielą się na osobne zakony i frakcje niczym planety odległych układów grawitujące wokół słońc różnych dyskursów. Czy naprawdę możemy sobie pozwolić jedynie na krótkie odwiedziny o zasięgu satelitarnym, na skok na orbitę własnych zainteresowań? A może odbywają się artystyczne podróże międzyplanetarne? Czy istnieje nadprzestrzeń, w której zbliżenie biegunowo różnych ładunków znaczeniowych wyzwala skok – iskrę komunikacji pomiędzy odległymi sferami?

Opis galerii

Galeria sztuki OFF FRAME powstała w 2017 roku w Krakowie. Zlokalizowana jest w artystycznej części miasta, na Kazimierzu. W kamienicy oprócz Galerii mieści się także Teatr Nowy, Kawiarnia Literacka oraz scena muzyczna, pozwalające (w zależności od charakteru wystawy) zmienić wernisaż w prawdziwy artystyczny performance. Głównym zadaniem Galerii jest wspieranie rozwoju i kariery wschodzących artystów oraz prezentowanie sztuki uznanych artystów, tworzących w różnych mediach.
Galeria organizuje wystawy czasowe, doradza w tworzeniu kolekcji, inspiruje i przybliża sztukę współczesną.