GIRLS+EGGS

Artystki/Artyści

Michael Biber, Martyna Borowiecka, Magda Buczek, Kat Chamberlin, Moyra Davey, Piotr Dłużniewski, Pippa Garner, Jakub Hošek, Kozlow, Maria Kniaginin-Ciszewska, Bartek Arobal Kociemba, Oskar Korsar, Peter Kunt, Madeline Kuzak, Beatrix Reinhardt, Mira Schor, Agnieszka Szostek

Kuratorka

Siona Wilson

Miejsce

C U AT SADKA
ul. Sadka 12

Wernisaż

10.06.2022, g. 18:00 -21:00

Dodatkowe informacje

Czynne w dniach:
11.06 – 17.06, g. 16:00 – 19:00

Wydarzenie na Facebook’u

Opis wydarzenia

Tylko niektóre dziewczyny z tego programu mają jajka, ale wszyscy je zjedliśmy. Jajka: społecznie akceptowana aborcja. W Teksasie ucieka dziewczyna, ścigana przez kowbojów. W Polsce dziewczyna, ma mdłości, jedzie do Berlina. Dziewczyna bankiem drogocennych jajek od Boga, których nie wolno stłuc. Pieprzyć dziewczynę, chronić jajka!

Girls + Eggs to wystawa w sojuszu z tymi wszystkimi wyjętymi spod prawa. Dziewczyny, którym skończyły się jajka. Niektóre dziewczyny były kiedyś chłopcami. Niektóre nie są już dziewczynami. Niektóre to wciąż chłopcy.

Opis miejsca

C U AT SADKA to miejsce zainicjowane przez parę artystów Agnieszkę i Michaela Biber. Mieści się na przedmieściach Krakowa przy ulicy Sadka 12, skąd wzięła się nazwa. C U AT SADKA istniało najpierw jako wyobrażenie o miejscu skupiającym artystów ze świata. Mozolnie remontowany przez parę artystów z Berlina stary dom od października 2021 roku stał się miejscem wystaw sztuki współczesnej.  Mimo, że Agnieszka i Michael zajmują się sztuką wizualną, przy okazji organizacji wystaw nie chcą zamykać się w jej definicji.