Strych nad Zegarem
Mikołajska 5

GLEBA

artystki – artyści

Basia Dubis, Agata Chrobak, Kornelia Bolechała, Sonia Góral, Olga Neugebauer, Mikołaj Sazonov, Michał Iwanicki, Weronika Łucek, Wanda Niedźwiedź

kuratorzy – kuratorki

Grupa Gruz

miejsce

Strych nad Zegarem
Mikołajska 5

wernisaż

19.04.2024 – 19:00

dostępność

20–21.04.2024 – 12:00–19:00
22–26.04 – 16:00–19:00

OPIS

Codziennie po niej stąpasz, choć nie zawsze to czujesz, mając pod stopami warstwy betonu. Nie widzisz 670 gatunków dżdżownic ryjących w niej zawiłe korytarze, ani procesów chemicznych umożliwiających wzrost roślin.

Gleba jest żywym organizmem, ciągle zmieniającą się skórą pokrywającą Ziemię. Boskim materiałem, z którego został ulepiony gatunek ludzki. Nieustannie kształtuje i jest kształtowana, także przez ciebie. Sama będąc wieczną – jest miejscem początku i końca. Nie ważne co w życiu zrobisz, ostatecznie gleba Cię przyjmie.

O GALERII

Strych kamienicy przy Mikołajskiej 5 dotychczas zapomniany, zaśmiecony pustostan bez szyb w oknach, został wzięty w opiekę i wyremontowany rękami duetu MIMS – Michała Iwanickiego i Mikołaja Sazonova. Zamienili oni zaniedbaną przestrzeń w pracownię i studio filmowo-fotograficzne. Dziś jest to miejsce pracy artystycznej, łączące różne środowiska, rozwijające warsztat artystyczny, otwarte na wszelkiego rodzaju inicjatywy i spotkania kreatywne. Obecnie przy galerii stale działa artystyczna Grupa Gruz.

LINKI

instagram: @grupa_gruz

Strych nad Zegarem | Mikołajska 5