Konkurs +1000

Nagroda główna: „Takie tam z awangardą” Anna Sudoł feat. Weronika Krupa – Galeria Potencja

„Nagroda dla Galerii Potencja za spojrzenie na historyczną awangardę z pozycji pokolenia dwudziestolatków w sposób dowcipny i nieortodoksyjny, za  „odbrązowienie” herosów awangardy, za użycie strategii selfie jako współczesnego narzędzia komunikacji społecznej, wykorzystywanego również w sztukach wizualnych”.

dr Agnieszka Jankowska-Marzec (ASP w Krakowie)

„Niesforny, inteligentny, autoironiczny i bardzo świadomy projekt Anny Sudoł i Weroniki Krupy.

Mimo pozorów, przede wszystkim dobrej zabawy, autorki przyglądają się awangardowym strategiom z powagą, ale nie na kolanach. Ze swoimi idolami (Kantorem i Strzemińskim) od początku podejmują przewrotną grę. Ich akcja, na poziomie podjętych działań, ujawnia z jednej strony siłę i żywotność awangardowych mitów, obnaża jednocześnie swoiste „milczenie” awangardy – brak realnego odzewu ze strony tych, którzy wykreowane przez kino „powidoki” wcielają.

„Takie tam z awangardą” intryguje także formą, nie siląca się na wyszukane gesty, ale zaskakująco trafną, nie wolną od goryczy. Wybór popularnego (już za chwilę całkowicie zbanalizowanego) motywu selfie to sygnał braku wiary w wyjątkową rolę artysty i jego zdolność do realnej przemiany świata. Projekt zyskuje atrakcyjną, materialną formę, ale jego idea kończy się przecież fiaskiem.

To zabawny, mądry i ciekawy wizualnie pomysł, odnoszący się do konkursowego tematu oryginalnie, współczesnym językiem.”

Justyna Nowicka (Radio Kraków)

„Wystawa w Potencji to umiejętne nawiązanie do tematu tegorocznego Cracow Gallery Weekend. Dowcipne, nienadęte, żartobliwe. W dobie poważnych rocznicowych obchodów narodzin awangardy to odrobina świeżego artystycznego powietrza. Bez antykwarycznego zakurzenia i nudy białych ścian”.

Łukasz Gazur (Dziennik Polski)

Wyróżnienie:  „Broken Theories” Studio 2 – Beata Kotnowska, Dariusz Vasina –  Galeria Zalubowski

Wyróżnienie dla wystawy „Broken Theories” Dariusza Vasiny i Beaty Kotnowskiej za interesujące spojrzenie na rolę teorii w budowaniu mitu awangardy i strategii wystawienniczych.

dr Agnieszka Jankowska-Marzec (ASP w Krakowie)

->>>> Wyniki głosowania <<<<-


Konkurs na najciekawszą wystawę zaprezentowaną w ramach CGW KRAKERS 2017. W konkursie biorą udział galerie, formalne/nieformalne grupy i inicjatywy wchodzące w skład programu głównego gallery weekendu.   Naszym celem jest wyróżnienie  progresywnych realizacji wystaw, które są na wysokim poziomie w warstwie merytorycznej, audialno-wizualnej czy performatywnej.  Jednym z kryteriów będzie również atrakcyjność nawiązania do hasła przewodniego tegorocznej edycji KRAKERSA – KIERUNKI NAPIĘĆ.

 

Konkurs przebiega w dwóch etapach:

Pierwszy etap to plebiscyt wśród publiczności i uczestników CGW KRAKERS 2017

Za pomocą internetowej ankiety dostępnej na stronie www.cracowgalleryweekend.pl będziesz mógł oddać głos na wystawę, która zrobiła na Tobie największe wrażenie! Dla głosujących przewidziano książkowe nagrody*.

Otwarcie ankiety nastąpi 21 kwietnia 2017 o godzinie 16:00. Głosowanie będzie zamknięte 27 kwietnia 2017 o godzinie 22:00. 5 wystaw, które otrzymały największą liczbę głosów zostanie zakwalifikowane do etapu II.

Drugi etap to obrady jury pod przewodnictwem Agnieszki Janowskiej-Marzec (ASP Kraków)

II etap rozpoczną obrady jury pod przewodnictwem Agnieszki Janowskiej Marzec (ASP Kraków). Spośród pięciu najlepiej ocenianych przez publiczność wystaw jury wybierze zwycięzcę konkursu „1000+”.  Wyniki zostaną ogłoszone do 30 Kwietnia 2017 roku.

Skład jury:
dr Agnieszka Jankowska-Marzec (Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie)
Justyna Nowicka (Radio Kraków)
Łukasz Gazur (Dziennik Polski)

Nagroda dla zwycięzcy konkursu „1000+”:

Nagroda pieniężna w wysokości 1000 PLN + banner reklamowy oferowanych w ramach folderu usług reklamowych NUMARTE (miesiąc wyświetlania).

*Nagrody dla głosujących:

Spośród głosujących zostaną wylosowane 3 osoby, które otrzymają egzemplarz książki „Krótka Historia Kuratorstwa” Hansa Ulricha Obrista (2016) ufundowane przez wydawnictwo Korporacja Ha!art.


Sponsorzy konkursu:

Portal Numarte  – portal poświęcony rynkowi sztuki www.numarte.com

Korporacja ha!art – fundacja i wydawnictwo www.ha.art.pl


Regulamin konkursu „1000+” .pdf