Na Podwórka + Kolo Naukowe Performatyków UJ
Podaj mi to zaginione wiadro

Wernisaż: 11 kwietnia 2019, Godzina: 19:00

Adres: ul. Kadecka 6

(Wystawa na prośbę organizatorów przeniesiona pod adres: ul. Kadecka 4)

Artyści

Anna Skrzypczyk, Martyna Kiełka, Sylwia Mieczkowska, Nikola Olszak, Michał Korda, Arek Dec, Jana Moroz, Aleksander Sovtysik, Danuta Turkiewicz

Opis wydarzenia

Już dawno nie byłam tak podekscytowana! Po tylu miesiącach żmudnej pracy wreszcie natrafiliśmy na artefakt, który może okazać się przełomowy dla dalszych badań. Zupełnie przypadkiem jeden z technicznych zdjął wieko z czegoś, co do tej pory wydawało się studnią. Okazało się, że w środku nie ma wody, a jak wynika z pobranych próbek, przez otwór ten ulatniał się niezidentyfikowany dotąd gaz. Być może jest to coś, co nam współczesnym znane jest pod pojęciem komin.
Nie mogę się doczekać, kiedy zaczniemy następne pracę w terenie.
S. J, 20/05/2100

Opis galerii

Na Podwórka to inicjatywa społeczno-artystyczna, eksperyment mający na celu odkrycie nowych wymiarów krakowskich podwórek. Czasoprzestrzenie zapomniane zostają wskrzeszone, łańcuch między organizmami a środowiskiem uzupełniony o nowe ogniwa. Badamy dynamikę lokalnych problemów, ewolucyjne adaptacje, przemieszczanie się form życia i śmierci, a także powstawanie nowych hybryd. To nie romantyzm, ale post-prawda włamuje się z przyszłości.

Mapa