One

 

Artystki / Artyści

Tomek Baran, Maria Ciborowska, Serhij Ďakiv, Marcin Dymek, Piotr Kolanko, Radim Koros, Petr Pelzmann, Julius Reichel, Grzegorz Siembida, Sofie Švejdová, Małgorzata Wielek

Kuratorzy / Kuratorki

Maria Ciborowska , Alexandra Karpuchina

Miejsce

UFO Art Gallery
ul. Krakowska 13

Wernisaż

10.06.2022, g. 20:00

Dodatkowe informacje

Czynne w dniach:
11.06.2022, g. 13:00-18:00 | 12.06.2022, g. 13:00-18:00 | 13-17.06.2022, g. 15:00-18:00

Wydarzenie na Facebook’u

Opis wydarzenia

Poszukiwanie twórcze najtrudniej zdefiniować w kategoriach początku i końca, w wymiarze zarówno czasowym jak i przestrzennym, psyche artysty i otaczającego go świata. Choć po drodze procesu twórczego stąpa każdy, to indywidualne różnice sprawiają, że jedyną opcją jest wytyczenie własnego szlaku. Kreatywność. Jedna droga, labirynt możliwości. Ekspozycja ONE jest o spotkaniu na drodze artystów poszukujących i zgłębiających temat niewiadomego w swojej twórczości. To czwarta edycja projektu UNKNOWN, gdzie wystawa poprzedzona jest dyskusją artystów wokół procesu twórczego prezentowanych prac. Tegoroczne wydarzenie UFO Art Gallery przygotowało wspólnie z Karpuchina Gallery z Pragi.

Opis miejsca

UFO Art Gallery /Unrecognized Fields of Art Gallery/ to galeria sztuki współczesnej, stworzona z myślą o promocji sztuki świadomych artystów oscylujących mniej lub bardziej wokół otwartego procesu twórczego. Założona w 2018 roku galeria to tzw. artist-run-space, prowadzona przez Marię Ciborowską w centrum historycznej krakowskiej dzielnicy Kazimierz. Obejmująca poziom ulicy, o miejskim i przyjaznym charakterze przestrzeń wystawiennicza jest otwarta i dobrze oświetlona, sprawiając, że jest idealnym miejscem dla artystów i organizacji artystycznych do wystawiania swoich prac.

Galeria Karpuchina to prywatna eksperymentalna galeria sztuki specjalizująca się w sztuce współczesnej. Złożony biotop z wysokim poziomem dzieł sztuki do łowienia. To najnowocześniejsza przestrzeń wystawiennicza zlokalizowana w kulturalnym i historycznym centrum Pragi. Galeria prezentuje szeroką gamę mediów w sztuce współczesnej, od malarstwa i sztuki wideo po rysunek i rzeźbę. Prezentuje starannie wyselekcjonowany i różnorodny program wystawienniczy podzielony na cztery przestrzenie.