Vivien Poly „Jathilan” oraz praca grupowa „Remedy”

Artyści

Vivien Poly oraz Ania Batko i Kola Śliwinska, Dobrawa Borkała, Przemek Branas, Agnieszka Brzeżańska, Ewa Ciepielewska, Iza Koczanowska, Diana Lelonek, Maria Łoboda, Małgorzata Markiewicz, Krzysztof Mężyk, Bianka Rolando, Łukasz Stokłosa, Stach Szumski, Iwan Wijono, Paulina Włostowska i Michał Szuwar, Natalia Załuska, Adam Gruba

Kurator

Bartosz Przybył-Ołowski, Joanna Trznadel

Miejsce

Pamoja Goods
ul. Józefińska 9

25.10 – galeria wyjątkowo nieczynna

 

Opis wydarzenia

Nadszedł czas aby poszukiwać alternatywnych metod leczenia dolegliwości, na które zapadamy w świecie fizyczno-duchowym. Fundacja Razem Pamoja wspólnie z artystkami i artystami od kilku lat poszukuje remediów, które moglibyśmy zastosować gdy doskwierają nam troski. Jednym z nich jest tradycyjny taniec transowy Jathilan na fotografiach Vivien Poly i filmach Adama Gruby. Gdy apteczny wąż nie daje rady uleczyć, wkracza sikający na niego pudel, budząc nowe nadzieje na lepsze samopoczucie.

Opis miejsca

Pamoja Goods jest niekomercyjną przestrzenią, w której prezentujemy projekty realizowane przez Fundację Razem Pamoja w ścisłej współpracy z artystami w Mathare Art Gallery w Kenii, Seseama w Indonezji oraz w Jacmel na Haiti.