Galeria Domu Norymberskiego Skałeczna 2

Performatywne oprowadzanie po wystawie z udziałem artystek

Pokaz video TFR Archive, Instalacja dźwiękowa – Angela Lubic

artystki

Judith Augustinovic, Mika Aya Azagi, Anna Bochkova, Iwona Demko, Valerie Habsburg, Anita Steinwidder, Anka Leśniak, Angela Lubic, Małgorzata Malwina Niespodziewana, Patricia Pisani, Susanne Pittroff

kuratorka

Anka Leśniak

miejsce

Galeria Domu Norymberskiego
Skałeczna 2

finisaż

finisaż i performance Małgorzaty Malwiny Niespodziewanej pt.. „Gniazdo”
26.04 – 18:00

dostępność

19-26.04 -11:00-18:00

OPIS

Wystawa jest projektem kolektywu artystycznego TFR Archive inspirowanym losami rzeźbiarki Teresy Feodorownej Ries (1866-1956) – migrantki, podróżniczki, uchodźczyni. Punktem wyjścia jest tu jest podróż i figura artystki – kobiety podróżującej. Podróżować można w celach turystycznych, zawodowych, ale też wbrew własnej woli, kiedy trzeba opuścić dom z powodów ekonomicznych lub wojen. Istotną częścią projektu będzie podróż artystek z różnych krajów do Krakowa, zarówno organizacja podróży i sposób podróżowania.

Małgorzata Malwina Niespodziewana, „Gniazdo” – performance odnoszący się do nomadyzmu i wiecznej podróży, tymczasowego zagnieżdżania.

O GALERII

Galeria Domu Norymberskiego istnieje od 2011 roku i organizuje wystawy artystów krakowskich, niemieckich oraz projekty międzynarodowe, jak i prezentacje sztuki w przestrzeni publicznej. Do naszych cyklicznych projektów należą organizowane corocznie wystawy sztuki kobiet (marzec) oraz wystawy łączące sztuki wizualne z literatura w ramach Festiwalu Conrada (październik – listopad). Nasza instytucja, ze względu na swój charakter, współpracuje z Akademiami Sztuk Pięknych w Krakowie i Norymberdze oraz z wieloma galeriami w obu miastach.

LINKI

Galeria Domu Norymberskiego | Skałeczna 2