Plener cybernetyczny – hybrydowe wydarzenie w przestrzeniach fizycznych i wirtualnych

Zaproszeni artyści i artystki

LUX MUNDI / ETHERNAL ENGINE / JULEK PLOSKI / PLK / KAMIL KUKLA / EHH HAHAH / DZDKWCZ / RAFAŁ POGODA / ANIA GRR / KLAUDIA OPOKA / NO ART / BERNARD ŚMIAŁEK / WEB / ANASTASIIA VOROBIOVA / WEB / BARTOSZ ZASKÓRSKI / JOHNNY D’ARC i INNI/E

Kurator

Roman Dziadkiewicz

Miejsce

Latencja Studio
ul. Grzegórzecka 18a

Wernisaż

19/06 godz. 16:30

Wydarzenie na Facebook’u

Opis wydarzenia

PLENER CYBERNETYCZNY to hybrydowe wydarzenie artystyczno-społeczne, badanie terenowe w przestrzeniach wirtualnych w celu odkrywania i testowania nowych sposobów obecności sztuki w (post)pandemicznym świecie. PC to miejsce spotkania i współpracy artystów i artystek sztuki mediów cyfrowych oraz tradycyjnych – łączenie tego co fizyczne i aktualne z tym, co wirtualne i potencjalne. Plenerowość definiujemy jako działanie poza wystawienniczym schematem galerii i instytucji sztuki oraz w alternatywie do komercyjnych platform kapitalizmu nadzoru.

Opis miejsca

splndr.tv to kolektywnie tworzone laboratorium stream-artu. W oparciu o know-how, realne, fizyczne studio i zasoby sprzętowe powstaje hybrydowa ramówka, treści audiowizualne oraz refleksja nad post-fizycznymi potencjałami dla produkcji i dystrybucji sztuki.