Plener cybernetyczny – hybrydowe wydarzenie w przestrzeniach fizycznych i wirtualnych

Zaproszeni artyści i artystki

Agata Plk, Anastasiia Vorobiova, Aneta Sieniawska / Lux Mundi, Bartosz Zaskórski, Bernard Śmiałek, dzdkwcz x ehhhaha, Julek Ploski, Artur (No Art) Lis, Kamil Kukla, Klaudia Opoka, Krystian Podmokły, Rafał Pogoda, Rom Dziadkiewicz, Weronika Emila Baran x i inni/e

Kurator

Roman Dziadkiewicz

Miejsce

Wydarzenie tylko online

Dodatkowe informacje

https://www.twitch.tv/latencja

Wydarzenie na Facebook’u

Opis wydarzenia

PLENER CYBERNETYCZNY to hybrydowe wydarzenie artystyczno-społeczne, badanie terenowe w przestrzeniach wirtualnych w celu odkrywania i testowania nowych sposobów obecności sztuki w (post)pandemicznym świecie. PC to miejsce spotkania i współpracy artystów i artystek sztuki mediów cyfrowych oraz tradycyjnych – łączenie tego co fizyczne i aktualne z tym, co wirtualne i potencjalne. Plenerowość definiujemy jako działanie poza wystawienniczym schematem galerii i instytucji sztuki oraz w alternatywie do komercyjnych platform kapitalizmu nadzoru.

Opis miejsca

splndr.tv to kolektywnie tworzone laboratorium stream-artu. W oparciu o know-how, realne, fizyczne studio i zasoby sprzętowe powstaje hybrydowa ramówka, treści audiowizualne oraz refleksja nad post-fizycznymi potencjałami dla produkcji i dystrybucji sztuki.