Szczegółowy program KRAKERS 2021

Cracow Art Week KRAKERS 2021: (NO) HOPE

13-20 czerwca 2021 r. odbędzie się jubileuszowa odsłona Cracow Art Week KRAKERS. W tym roku mija 10 lat od pierwszej edycji wydarzenia – początkowo odbywającego się w formie weekendowej, by ostatecznie rozrosnąć się do formatu krakowskiego tygodnia sztuki, aktywnie angażującego kilkuset artystów, galerzystów i kuratorów. Właśnie zaprezentowany został szczegółowy program wypełniony wernisażami, wydarzeniami perfomatywnymi, spotkaniami i dyskusjami.

https://cracowartweek.pl/no-hope-program-glowny/

W Programie Głównym uczestniczą zarówno galerie z wieloletnią tradycją, jak i efemeryczne project roomy: łącznie ponad 50 lokalizacji, a pośród nich laureaci sekcji Laboratorium wspierającej początkujących twórców i kolektywy. Co roku organizatorzy odkrywają przed publicznością nowe przestrzenie prezentujące sztukę współczesną: od regularnie działających galerii, poprzez pracownie artystyczne, aż do strychów czy mieszkań. Wzorem zeszłorocznej edycji Krakers wychodzi również z instalacją w przestrzeni publicznej – już 13 czerwca o godzinie 13:00 w Parku przy Śluzie w dzielnicy Dąbie nastąpi oficjalnie odsłonięcie pracy Szymona Kobylarza ,,Pitagoras ratujący drzewo”.

https://cracowartweek.pl/no-hope-program-partnerski/

Za blisko 30 wydarzeń Programu Partnerskiego odpowiada natomiast Wydział Sztuki w Mieście 9.0 Uniwersytetu Pedagogicznego. Jedną z części wspólnych programów głównego oraz partnerskiego, organizowaną we współpracy z Cricoteką oraz Lotnym Domem Wydawniczym, będzie wystawa zbiorowa ,,Niezrealizowane projekty ostatniej dekady 2010-2020”, kuratorowana przez Łukasza Surowca oraz Martę Romankiv. Przybierze ona formę tymczasowego warsztatu wydawniczego.

https://cracowartweek.pl/no-hope-program-partnerski/

Nie zabraknie również propozycji zebranych w Programie Towarzyszącym, obejmującym między innymi warsztaty, spotkania z artystami czy specjalnie opracowane trasy szlakiem krakowskich galerii i dzielnic. Norman Leto pokaże swój dzień pracy, komentując powstające na bieżąco dzieło w ramach tegorocznego Artist Talk. W panelu dyskusyjnym w Międzynarodowym Centrum Kultury wezmą natomiast udział przedstawiciele środowiska akademickiego, w tym rektor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Ponad 40 wydarzeń przygotowanych we współpracy z czołowymi instytucjami dedykowanymi sztukom wizualnym to doskonała okazja, by po okresie zawieszenia wrócić do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta.