Villa Fatale. Jej architekt, Jej folksdojcz, Jej generał

Artystki/Artyści

GRAM group (Denys Gryshchuk/Fanni Malinovska), , Bogumił Książek, Cecylia Malik, Bartolomeo Koczenasz, Anna Stankiewicz, Adam Rzepecki, Piotr Lutyński, Jan Wolski, Jerzy Kosałka, Karol Palczak, Szymon Kobylarz, Dawid Czycz, Irena Kalicka ,Urszula Dziurdzia i Paulina Czapek (performans podczas wernisażu), JadziaOne, Mateusz Okoński, Gusieppe Capitano, Dominika Wilczyńska i Barbara Nawrocka, Paulina Karpowicz, Kolektyw Siostry Rzeki

Kurator

Bogumił Książek

Miejsce

Centrum Sztuki Współczesnej Wiewiórka
ul. św. Bronisławy 23a

Wernisaż

10.06.2022, g. 18:00

Dodatkowe informacje

Czynne w dniach
14-16.06.2022, g. 17-20

Wydarzenie na Facebook’u

Opis wydarzenia

W opuszczonej modernistycznej willi na Salwatorze powstały pracownie. Mamy zamiar ożywić to tajemnicze i przyciągające powszechną uwagę miejsce wystawą. Zaprosić ciekawych spacerowiczów do środka niedostępnego domu. Po raz pierwszy od 80 lat dać upust ich ciekawości i „wywołując duchy” wciągnąć w ożywczą i ekspiacyjną grę sztuki. Uwolnić miejsce od złego odium niegdysiejszych mieszkańców, folksdojcza, sowieckiego generała i innych. Przypomnieć architekta. Otworzyć punkt ze sztuką przy trasie spacerowej na Kopiec Kościuszki.

Opis miejsca

Centrum Sztuki Współczesnej Wiewiórka, polimorficzna przestrzeń krzyżujących się inicjatyw społecznych; miejsce licznych wystaw, niezłomnie obecne w życiu Podgórza i Krakowa wbrew niedogodnościom pandemii i na przekór niedoskonałościom świata, obecnie, w czasie wojny centrum pomocy dla Ukrainy, zaprasza na swoją wystawę na drugą stronę Wisły. Tam, na Salwatorze artystyczny team Wiewiórki otwiera szeroko okna i drzwi, które od lat były zamknięte. Dom Generała, Św. Bronisławy 23a.