ZESPÓŁ

Nadzór merytoryczny

Małgorzata Gołębiewska
Absolwentka Historii Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, współzałożycielka i kuratorka Galerii Sztuki Współczesnej Art Agenda Nova w Krakowie (2002) oraz Fundacji Wschód Sztuki (2006). Pomysłodawczyni i dyrektorka artystyczna Festiwalu Sztuk Wizualnych Grolsch ArtBoom w Krakowie (2009-2015), współinicjatorka Cracow Gallery Weekend Krakers (2012-2018) i Cracow Art Weeku (od 2019). Objęła swoją kuratelą ponad 100 wystaw w kraju i zagranicą. Jest organizatorką licznych projektów kulturalnych i artystycznych, przeglądów sztuki, specjalistką w zakresie doradztwa na rynku kolekcjonerskim dzieł sztuki, autorką artykułów dotyczących sztuki współczesnej oraz tekstów do katalogów wystaw. Współtworzyła Małą Encyklopedię Rynku Sztuki (Kraków 2006). Została odznaczona przez Prezydenta Miasta Krakowa odznaką „Honoris Gratia” w uznaniu zasług dla Krakowa i jego mieszkańców (2007), srebrną statuetką „Mecenas Kultury Krakowa” za najciekawszą formę i efektywność mecenatu (2010) oraz dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za popularyzację polskiej sztuki współczesnej oraz promocję młodych artystów (2011). Była członkinią grupy roboczej ds. przygotowywania Strategii Promocji Krakowa na lata 2015-2016.
Marcin Gołębiewski
Absolwent Teologii na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Od lat 90-tych wspólnie z żoną Małgorzatą Gołębiewską działa w obszarze sztuki współczesnej. Współzałożyciel i kurator Galerii Sztuki Współczesnej Art Agenda Nova w Krakowie (2002) oraz Fundacji Wschód Sztuki (2006). Pomysłodawca Festiwalu Sztuk Wizualnych ArtBoom w Krakowie (2009-2014), dyrektor artystyczny Katowice Street Art Festival 2014, współinicjator Cracow Gallery Weekend Krakers (od 2012) oraz Cracow Art Week Krakers (od 2019). Objął swoją kuratelą ponad 100 wystaw w kraju i zagranicą. Organizator licznych projektów kulturalnych i artystycznych, przeglądów sztuki, specjalista w zakresie doradztwa na rynku kolekcjonerskim dzieł sztuki. Odznaczony przez Prezydenta Miasta Krakowa odznaką „Honoris Gratia” w uznaniu zasług dla Krakowa i jego mieszkańców (2007), srebrną statuetką „Mecenas Kultury Krakowa” za najciekawszą formę i efektywność mecenatu (2010) oraz dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za popularyzację polskiej sztuki współczesnej oraz promocję młodych artystów (2011). Był członkiem grupy roboczej ds. przygotowywania Strategii Promocji Krakowa na lata 2015-2016.

Link do biogramu na stronie Fundacji Wschód Sztuki:

http://fws.art.pl/zespol/

Koordynacja

Katarzyna Mierzwińska
Ur. 1990, kulturoznawczyni, historyczka sztuki, fotografka. Absolwentka kulturoznawstwa ze specjalizacją zarządzanie kulturą na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, kierunku Ochrona Dóbr Kultury i Historia Sztuki ze specjalnością kuratorstwo sztuki współczesnej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Akademii Fotografii w Krakowie. Od ponad dekady współpracuje z licznymi instytucjami kultury miasta Krakowa. Zajmuje się animacją kultury, zarządzaniem projektami oraz organizacją i kuratorowaniem wystaw. Od 2016 roku jest związana z Fundacją Wschód Sztuki i Art Agenda Nova, od 2017 roku koordynowała Cracow Gallery Weekend KRAKERS, przekształcony w Cracow Art Week.

Kontakt z galeriami

Ewa Kawecka
Ukończyła Wydział Malarstwa ASP w Krakowie (dyplom w pracowni profesora Leszka Misiaka -2003) i Publishing School – kierunek Poligrafia DTP. Stypendium na Universität für angewandte Kunst w Wiedniu. Współpracowała z MNK. Prowadziła Galerię Łącznik. Jest z KRAKERSEM od jego pierwszej edycji. Osoba pierwszego kontaktu – odpowiedzialna za kontakt z galeriami. Geek komunikacji. Organizator, koordynator, animator… hator, hator.

Dział IT

Anna Kowal
Absolwentka Zarządzania kulturą i mediami ze specjalizacją kultura współczesna na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Podyplomowych Studiów z Grafiki Komputerowej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Z Cracow Art Week KRAKERS współpracuje od 2019 roku jako administratorka strony internetowej.

Koordynacja programu towarzyszącego

Mirosława Bałazy
Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Muzealnicze Studia Kuratorskie na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Podyplomowe Studia Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Współpracowała z Galerią Art Agenda NOVA, Galerią Potocka, Galerią Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki. Kuratorka projektów w przestrzeni publicznej w ramach festiwalu Art Boom. Brała udział w szkoleniach dotyczących edukacji i sztuki współczesnej, m.in. w Tate Modern. Koordynatorka wystaw w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK.

Promocja

Mariusz Maurycy
Studiował kulturoznawstwo (specjalność zarządzanie kulturą) na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz organizację produkcji filmowej i telewizyjnej na Uniwersytecie Śląskim. Przez 10 lat działał w branży muzycznej jako menedżer takich artystów jak Holak, Afro Kolektyw czy Niechęć – zakontraktował setki koncertów, w tym na najważniejszych polskich festiwalach, produkuje także teledyski. Ze sztukami wizualnymi związany krótko, od ubiegłego roku kieruje promocją Konkursu 30/30 oraz wystawy najlepszych polskich okładek płytowych. Na pokładzie KRAKERSa od 2021 roku jako kierownik promocji.

Tłumaczenia

Żaneta Piętak
Absolwentka filologii angielskiej i amerykanistyki. Kiedyś lektor angielskiego – dziś document publisher dbający o techniczne i wizualne zalety dokumentów przetargowych. Kobieta-paradoks kochająca jogę i Wikingów jednocześnie. Psychofanka Szwecji i malarka-amatorka wystawiająca swoje obrazy na własnej ścianie.

Koordynacja wolontariatu

Tomek Janik
Absolwent studiów magisterskich na kierunku psychologia.
W 2019r. organizował festiwal sztuk wizualnych i muzyki elektronicznej NADMIAR#4: Rewizja. W latach 2018-2020 wolontariusz Cracow Art Week KRAKERS. W roku 2018 był zaangażowany w organizację I edycji Krakowskiego Salonu Sztuki. W latach 2019 i 2021 wolontariusz festiwal UNSOUND: Solidarity 2019, UNSOUND: Deep Authentic 2021. Od roku 2021 koordynator wolontariatu Cracow Art Week KRAKERS.
Małgorzata Luboń
Inżynierka materiałowa, która na co dzień serwuje ludziom kawę, napoje wyskokowe oraz fascynujące bądź nie historie ze swojego życia, niepotrzebne dygresje, anegdoty i refleksje. Mała, pełna energii istota, zmieniająca pomysł na siebie co najmniej raz na kwartał. Od niedawna nieśmiało próbuje swoich sił w kulturze. Swoją przygodę zaczęła pracując przy promocji festiwalu Ars Cameralis w Katowicach w 2018 roku. Wolontariuszka Cracow Art Week KRAKERS z czteroletnim stażem.

Fotografia

Martyna Szulakiewicz
Jest fotografem (już od 6 lat!). Specjalność: eventy, krajobrazy i pieski. Nic nie umknie jej obiektywowi, dlatego miejcie się na baczności odwiedzając krakersowe wernisaże.
Patryk Olczyk
Fotograf, który najlepiej czuje się w reportażu. Lubi obserwować ludzi. Poza fotografią zapalony projektant graficzny i projektant doświadczeń. Twierdzi, że nigdy w życiu się nie nudził, a sen jest stratą czasu.