Nadzór merytoryczny

Małgorzata Gołębiewska
Małgorzata Gołębiewska
Absolwentka Historii Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, współzałożycielka i kuratorka Galerii Sztuki Współczesnej Art Agenda Nova w Krakowie (2002) oraz Fundacji Wschód Sztuki (2006). Pomysłodawczyni i dyrektorka artystyczna Festiwalu Sztuk Wizualnych Grolsch ArtBoom w Krakowie (2009-2015), współinicjatorka Cracow Gallery Weekend Krakers (2012-2018) i Cracow Art Weeku (od 2019). Objęła swoją kuratelą ponad 100 wystaw w kraju i zagranicą. Jest organizatorką licznych projektów kulturalnych i artystycznych, przeglądów sztuki, specjalistką w zakresie doradztwa na rynku kolekcjonerskim dzieł sztuki, autorką artykułów dotyczących sztuki współczesnej oraz tekstów do katalogów wystaw. Współtworzyła Małą Encyklopedię Rynku Sztuki (Kraków 2006). Została odznaczona przez Prezydenta Miasta Krakowa odznaką „Honoris Gratia” w uznaniu zasług dla Krakowa i jego mieszkańców (2007), srebrną statuetką „Mecenas Kultury Krakowa” za najciekawszą formę i efektywność mecenatu (2010) oraz dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za popularyzację polskiej sztuki współczesnej oraz promocję młodych artystów (2011). Była członkinią grupy roboczej ds. przygotowywania Strategii Promocji Krakowa na lata 2015-2016.
Marcin Gołębiewski
Marcin Gołębiewski
Absolwent Teologii na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Od lat 90-tych wspólnie z żoną Małgorzatą Gołębiewską działa w obszarze sztuki współczesnej. Współzałożyciel i kurator Galerii Sztuki Współczesnej Art Agenda Nova w Krakowie (2002) oraz Fundacji Wschód Sztuki (2006). Pomysłodawca Festiwalu Sztuk Wizualnych ArtBoom w Krakowie (2009-2014), dyrektor artystyczny Katowice Street Art Festival 2014, współinicjator Cracow Gallery Weekend Krakers (od 2012) oraz Cracow Art Week Krakers (od 2019). Objął swoją kuratelą ponad 100 wystaw w kraju i zagranicą. Organizator licznych projektów kulturalnych i artystycznych, przeglądów sztuki, specjalista w zakresie doradztwa na rynku kolekcjonerskim dzieł sztuki. Odznaczony przez Prezydenta Miasta Krakowa odznaką „Honoris Gratia” w uznaniu zasług dla Krakowa i jego mieszkańców (2007), srebrną statuetką „Mecenas Kultury Krakowa” za najciekawszą formę i efektywność mecenatu (2010) oraz dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za popularyzację polskiej sztuki współczesnej oraz promocję młodych artystów (2011). Był członkiem grupy roboczej ds. przygotowywania Strategii Promocji Krakowa na lata 2015-2016.

Koordynacja

Katarzyna Mierzwińska
Katarzyna Mierzwińska
Ur. 1990, kulturoznawczyni, historyczka sztuki, fotografka. Absolwentka kulturoznawstwa ze specjalizacją zarządzanie kulturą na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz kierunku Ochrona Dóbr Kultury i Historia Sztuki ze specjalnością kuratorstwo sztuki współczesnej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od prawie dekady współpracuje z licznymi instytucjami kultury miasta Krakowa. Zajmuje się animacją kultury, zarządzaniem projektami oraz organizacją wystaw. Od 2016 roku jest związana z Fundacją Wschód Sztuki i Art Agenda Nova, od 2017 roku zarządza KRAKERSem.

Kontakt z galeriami

Ewa Kawecka
Ewa Kawecka
Ukończyła Wydział Malarstwa ASP w Krakowie (dyplom w pracowni profesora Leszka Misiaka -2003) i Publishing School – kierunek Poligrafia DTP. Stypendium na Universität für angewandte Kunst w Wiedniu. Współpracowała z MNK. Prowadziła Galerię Łącznik.

Jest z KRAKERSEM od jego pierwszej edycji. Kartograf i GPS Kultouru. Osoba pierwszego kontaktu – odpowiedzialna za kontakt z galeriami. Miłośnik zwierząt z recyklingu, starych domów, zarzuconych pomysłów, nieaktualnego oprogramowania i holenderskich barek.

Robert Domżalski
Robert Domżalski
W Cracow Art Week zajmuje się kontaktem z galeriami, artystami i kuratorami. W swojej przygodzie ze sztuką współpracował z galeriami Space Gallery, As, Szara Kamienica i Starmach.

Gdy w dzieciństwie zobaczył po raz pierwszy w życiu pejzaż w muzeum, myślał, że można do niego wskoczyć i w nim żyć. Ma nadzieję, że mu się to uda.

Dział IT

Thomas Skatulla
Thomas Skatulla
Historyk sztuki, informatyk. Na co dzień związany z Galerią Szara Kamienica Fundacji Grey House w Krakowie. W Cracow Art Week zajmuje się budową i obsługą strony internetowej. Prywatnie jest miłośnikiem górskich wypraw oraz pływania. Ponad to interesuje się speleologią i wędliniarstwem.

Promocja

Maja Kolarz
Maja Kolarz
Studentka historii sztuki, związana z KRAKERSem od 2017 roku. Od kilku lat pogłębia swoje zainteresowanie oraz wiedzę na temat sztuki współczesnej poprzez pracę w galeriach sztuki, instytucjach kulturalnych (Dystans, Fundacja 4 Style, Art Agenda Nova, Międzynarodowe Centrum Kultury) oraz przy wydarzeniach kulturalnych (Cracow Gallery Weekend KRAKERS, Miesiąc Fotografii w Krakowie). W Cracow Art Week KRAKERS zajmuje się PR oraz koordynacją programu filmowego.
Adam Rzeszutko
Adam Rzeszutko
Kulturoznawca, obecnie student kierunku zarządzanie kulturą i mediami ze specjalnością zarządzanie mediami na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prywatnie miłośnik kina niezależnego, fotografii, płyt analogowych i czworonogów. Z KRAKERSem związany od 2018 roku (Cracow Gallery Weekend).
W Cracow Art Week KRAKERS zajmuje się działaniami PR, koordynacją druków oraz cyfrową archiwizacją materiałów.

Edukacja

Katarzyna Piętka
Katarzyna Piętka
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Malarstwa (2003).
W 2002 Stypendium Sokrates – Erasmus Glasgow School of Art w Szkocji.
Najczęstsze malarskie tematy to realizacje portretowe w stylistyce ujęcia – kontrujecia implikujące dialog z kadru filmowego. Zainteresowania proporcjami ekranu i rozwiązaniami języka filmu są kontynuacja studiów filmoznawczych na Uniwersytecie Jagiellońskim. (1995 – 2000).
Mirosława Bałazy
Mirosława Bałazy
Historyczka sztuki, kuratorka i edukatorka, założycielka Artmine. Interesują ją nowatorskie formaty edukacyjne w obrębie sztuki współczesnej oraz działania w przestrzeni publicznej. W Małopolskim Instytucie Kultury w Krakowie zajmuje się upowszechnianiem zbiorów muzealnych w przestrzeni wirtualnej. Współpracowała z Festiwalem ArtBoom, Bunkrem Sztuki i Instytutem Kościuszki. Brała udział w licznych szkoleniach dotyczących edukacji poprzez sztukę, m.in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Łodzi oraz w Tate Modern w Londynie. W ramach Krakersa poprowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci Sztuka na Marsie w trakcie których uczestnicy, w atmosferze zabawy i eksperymentu będą się zastanawiać, czy sztuka współczesna jest dziedziną tak odległą jak kosmiczne galaktyki, czy wręcz przeciwnie, oswaja, twórczo komentuje i przekształca to, co najbliżej nas.
Łucja Malec-Kornajew
Łucja Malec-Kornajew
Historyk sztuki i licencjonowany przewodnik po Krakowie.
Prowadziła programy o kulturze i sztuce dla MIK i TVP Kraków, pisała m.in. do Autoportretu, Nowej Europy Wschodniej, Opcji… Koordynowała działania w ramach Krakowskich Reminiscencji Teatralnych. Oprowadza autorskimi trasami, wybierając najchętniej tematy nieoczywiste. Stworzyła i prowadzi Dziecięce Biuro Detektywistyczne Pani Fishki – cykl wycieczek pozwalających odkryć sekrety Krakowa.

Koordynacja wolontariatu

Daniel Kozik
Daniel Kozik
Specjalista od chaosu pozornego – choć chaotyczny to skuteczny. Zapalony społecznik, instruktor harcerski, zawodowo również związany z ludźmi – pracuje w dziale HR. W Krakersie od 2018 roku, podczas ubiegłej edycji jako wolontariusz, w tym roku jako Koordynator Wolontariatu.
Joanna Zając
Joanna Zając
Rocznik 93’ , ceni sobie wszystko co analogowe, od aparatów po relacje międzyludzkie; swoją edukację wyższą zaczęła od poznawania tajemnic ludzkiego umysłu na UJ w Krakowie, a planuje zakończyć ją w tym roku dyplomem magistra komunikacji rynkowej; z KRAKERSEM związana jest od 2018 roku; w wolnych chwilach obserwuje profile kotów Rosyjskich Niebieskich na instagramie oraz chodzi na wino i filmy do dobrych krakowskich miejscówek, których jeszcze nie zamknięto.

Program filmowy

Piotr Zdybał
Piotr Zdybał
Historyk sztuki, krytyk, kurator projektów artystycznych i filmowych, wykładowca akademicki (prowadzi zajęcia z estetyki i historii sztuki w AMA Film Academy w Krakowie). Zajmuje się sztuką i szeroko rozumianą kulturą wizualną XX i XXI w., przede wszystkim historią i teorią fotografii oraz kina.

Korekta

Marta Pustuła
Marta Pustuła
W pracach festiwalowych zajmuje się korektą tekstów. Z wykształcenia jest polonistką edytorem, a prywatnie uwielbia siatkówkę i typograficznie odjechane książki.

Fotografia

Marcin Świdziński
Marcin Świdziński
Fotograf samouk interesujący się głównie reportażem ulicznym. Entuzjasta humoru czarnego jak bezksiężycowa noc i książek Terry’ego Pratchetta. Jest święcie przekonany, że po Krakowie da się sprawnie przemieszczać tylko za pomocą roweru i już czwarty rok wciela tę myśl w życie pędząc z jednego krakersowego wydarzenia na drugie na dwóch kołach, walcząc z ruchem ulicznym.
Martyna Szulakiewicz
Martyna Szulakiewicz
Jest fotografem (już od 6 lat!). Specjalność: eventy, krajobrazy i pieski. Nic nie umknie jej obiektywowi, dlatego miejcie się na baczności odwiedzając krakersowe wernisaże.
Patryk Olczyk
Patryk Olczyk
Fotograf, który najlepiej czuje się w reportażu. Lubi obserwować ludzi. Poza fotografią zapalony projektant graficzny i projektant doświadczeń. Twierdzi, że nigdy w życiu się nie nudził, a sen jest stratą czasu.