Nadzór merytoryczny

Małgorzata Gołębiewska
Małgorzata Gołębiewska
Absolwentka Historii Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, współzałożycielka i kuratorka Galerii Sztuki Współczesnej Art Agenda Nova w Krakowie (2002) oraz Fundacji Wschód Sztuki (2006). Pomysłodawczyni i dyrektorka artystyczna Festiwalu Sztuk Wizualnych Grolsch ArtBoom w Krakowie (2009-2015), współinicjatorka Cracow Gallery Weekend Krakers (2012-2018) i Cracow Art Weeku (od 2019). Objęła swoją kuratelą ponad 100 wystaw w kraju i zagranicą. Jest organizatorką licznych projektów kulturalnych i artystycznych, przeglądów sztuki, specjalistką w zakresie doradztwa na rynku kolekcjonerskim dzieł sztuki, autorką artykułów dotyczących sztuki współczesnej oraz tekstów do katalogów wystaw. Współtworzyła Małą Encyklopedię Rynku Sztuki (Kraków 2006). Została odznaczona przez Prezydenta Miasta Krakowa odznaką „Honoris Gratia” w uznaniu zasług dla Krakowa i jego mieszkańców (2007), srebrną statuetką „Mecenas Kultury Krakowa” za najciekawszą formę i efektywność mecenatu (2010) oraz dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za popularyzację polskiej sztuki współczesnej oraz promocję młodych artystów (2011). Była członkinią grupy roboczej ds. przygotowywania Strategii Promocji Krakowa na lata 2015-2016.
Marcin Gołębiewski
Marcin Gołębiewski
Absolwent Teologii na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Od lat 90-tych wspólnie z żoną Małgorzatą Gołębiewską działa w obszarze sztuki współczesnej. Współzałożyciel i kurator Galerii Sztuki Współczesnej Art Agenda Nova w Krakowie (2002) oraz Fundacji Wschód Sztuki (2006). Pomysłodawca Festiwalu Sztuk Wizualnych ArtBoom w Krakowie (2009-2014), dyrektor artystyczny Katowice Street Art Festival 2014, współinicjator Cracow Gallery Weekend Krakers (od 2012) oraz Cracow Art Week Krakers (od 2019). Objął swoją kuratelą ponad 100 wystaw w kraju i zagranicą. Organizator licznych projektów kulturalnych i artystycznych, przeglądów sztuki, specjalista w zakresie doradztwa na rynku kolekcjonerskim dzieł sztuki. Odznaczony przez Prezydenta Miasta Krakowa odznaką „Honoris Gratia” w uznaniu zasług dla Krakowa i jego mieszkańców (2007), srebrną statuetką „Mecenas Kultury Krakowa” za najciekawszą formę i efektywność mecenatu (2010) oraz dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za popularyzację polskiej sztuki współczesnej oraz promocję młodych artystów (2011). Był członkiem grupy roboczej ds. przygotowywania Strategii Promocji Krakowa na lata 2015-2016.

 

Link do biogramu na stronie Fundacji Wschód Sztuki:

http://fws.art.pl/zespol/

Koordynacja

Katarzyna Mierzwińska
Katarzyna Mierzwińska
Ur. 1990, kulturoznawczyni, historyczka sztuki, fotografka. Absolwentka kulturoznawstwa ze specjalizacją zarządzanie kulturą na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz kierunku Ochrona Dóbr Kultury i Historia Sztuki ze specjalnością kuratorstwo sztuki współczesnej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od prawie dekady współpracuje z licznymi instytucjami kultury miasta Krakowa. Zajmuje się animacją kultury, zarządzaniem projektami oraz organizacją wystaw. Od 2016 roku jest związana z Fundacją Wschód Sztuki i Art Agenda Nova, od 2017 roku zarządza KRAKERSem.

Kontakt z galeriami

Ewa Kawecka
Ukończyła Wydział Malarstwa ASP w Krakowie (dyplom w pracowni profesora Leszka Misiaka -2003) i Publishing School – kierunek Poligrafia DTP. Stypendium na Universität für angewandte Kunst w Wiedniu. Współpracowała z MNK. Prowadziła Galerię Łącznik. Jest z KRAKERSEM od jego pierwszej edycji. Osoba pierwszego kontaktu – odpowiedzialna za kontakt z galeriami. Geek komunikacji. Organizator, koordynator, animator… hator, hator.

Dział IT

Anna Kowal
Anna Kowal
Obecnie studentka zarządzania kulturą i mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z KRAKERSem związana od 2019 roku, jako wolontariuszka i stażystka, gdzie jest nadwornym informatykiem. Prywatnie jest miłośniczą literatury a ponad wszystko ceni sobie poezje oraz dobre seriale i wszystkiego co analogowe. Jej dusza pozostała w nostalgicznych i szalonych latach 80.

Promocja

Mariusz Maurycy
Studiował kulturoznawstwo (specjalność zarządzanie kulturą) na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz organizację produkcji filmowej i telewizyjnej na Uniwersytecie Śląskim. Przez 10 lat działał w branży muzycznej jako menedżer takich artystów jak Holak, Afro Kolektyw czy Niechęć – zakontraktował setki koncertów, w tym na najważniejszych polskich festiwalach, produkuje także teledyski. Ze sztukami wizualnymi związany krótko, od ubiegłego roku kieruje promocją Konkursu 30/30 oraz wystawy najlepszych polskich okładek płytowych. Na pokładzie KRAKERSa od 2021 roku jako kierownik promocji.

Edukacja

Mirosława Bałazy
Mirosława Bałazy
Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Muzealnicze Studia Kuratorskie na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Podyplomowe Studia Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Współpracowała z Galerią Art Agenda NOVA, Galerią Potocka, Galerią Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki. Kuratorka projektów w przestrzeni publicznej w ramach festiwalu Art Boom. Brała udział w szkoleniach dotyczących edukacji i sztuki współczesnej, m.in. w Tate Modern. Koordynatorka wystaw w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK.
Łucja Malec-Kornajew
Łucja Malec-Kornajew
Historyk sztuki i licencjonowany przewodnik po Krakowie.
Prowadziła programy o kulturze i sztuce dla MIK i TVP Kraków, pisała m.in. do Autoportretu, Nowej Europy Wschodniej, Opcji… Koordynowała działania w ramach Krakowskich Reminiscencji Teatralnych. Oprowadza autorskimi trasami, wybierając najchętniej tematy nieoczywiste. Stworzyła i prowadzi Dziecięce Biuro Detektywistyczne Pani Fishki – cykl wycieczek pozwalających odkryć sekrety Krakowa.

Koordynacja wolontariatu

Daniel Kozik
Daniel Kozik
Chłopak na opak co ma wszystko pod kontrolą. Od 25 lat panuje nad chaosem we własnym życiu. Specjalista od spraw niemożliwych, Human Resources ninja. Rekrutuje. Szkoli. Nie zwalnia. Jeśli nie może czegoś wpisać w tabelkę Excela, to znaczy, że to nie istnieje. Na szczęście może. Od 4 lat układa wolontariat w KRAKERSie. Lekkiego bzika na punkcie polskiego designu leczy wyszukując perełki na śmietnikach. Nigdy nie traci głowy – zawsze ma kopię zapasową. I tę drugą w chmurze.
Tomek Janik
Psycholog in spe. W wolnych chwilach przechodzi kryzys ćwierćwiecza. Rzuciłby wszystko i wyjechał w Bieszczady, gdyby nie to, że musi robić rzeczy. Entuzjasta rzeczy subiektywnie ładnych i mądrych, np. teatru, starych mebli, nokturnów Chopina i czekolady. Stara się żyć tak, żeby żółwikom morskim też żyło się dobrze. Z KRAKERSem związany od 2018. Twierdzi, że tylko spokój może nas uratować.

Fotografia

Marcin Świdziński
Marcin Świdziński
Fotograf samouk interesujący się głównie reportażem ulicznym. Entuzjasta humoru czarnego jak bezksiężycowa noc i książek Terry’ego Pratchetta. Jest święcie przekonany, że po Krakowie da się sprawnie przemieszczać tylko za pomocą roweru i już czwarty rok wciela tę myśl w życie pędząc z jednego krakersowego wydarzenia na drugie na dwóch kołach, walcząc z ruchem ulicznym.
Martyna Szulakiewicz
Martyna Szulakiewicz
Jest fotografem (już od 6 lat!). Specjalność: eventy, krajobrazy i pieski. Nic nie umknie jej obiektywowi, dlatego miejcie się na baczności odwiedzając krakersowe wernisaże.
Patryk Olczyk
Patryk Olczyk
Fotograf, który najlepiej czuje się w reportażu. Lubi obserwować ludzi. Poza fotografią zapalony projektant graficzny i projektant doświadczeń. Twierdzi, że nigdy w życiu się nie nudził, a sen jest stratą czasu.