VR Galeria – Muzeum Młodych z Krakowskiej Akademii

Artyści

Weronika Adamska, Damian Bąk, Sylwia Brzyszczyk, Magdalena Chmielek, Joanna Kałdan, Dariusz Milczarek, Miroslav Mlkvik, Oliwia Smoleń, Anna Tajak, Agnieszka Wielewska

Kuratorka

Zofia Weiss

Miejsce

Zofia Weiss Gallery
ul. Sławkowska 12 1p

Dodatkowe informacje

Galeria czynna:

nied.-pt, (18-23.10) w godzinach 13.00 – 18.00,
sob.-niedz. (24-25.10) w godzinach 11.00 – 18.00.

Szczegółowe informacje na Facebook’u

Opis wydarzenia

Dzięki dofinansowaniu MKiDN w ramach projektu „Kultura w sieci”, zaprezentujemy GALERIĘ – MUZEUM, zaprojektowaną w technologii VR (w tym na gogle VR Oculus Quest), a dedykowaną młodemu pokoleniu artystów z ASP w Krakowie. Pomysł powstał w obliczu nowych wyzwań jakie wniosła do naszego świata globalna pandemia. Virtual Reality będzie dawać zwiedzającym poczucie całkowitej immersji, pozwalającej na fizyczną, nierozróżnialną, obecność w wirtualnej przestrzeni oraz możliwość ruchu i pełnej interakcji z malarstwem, grafiką i rzeźbą.

Opis miejsca

Galeria Zofii Weiss ma swoją siedzibę w Krakowie, w obrębie Starego Miasta, około 150 m od Rynku Głównego. Zajmuje przestrzeń na I piętrze zabytkowej kamienicy przy ul. Sławkowskiej 12, w miejscu, które związane było się ze sztuką i ruchem wystawienniczym już blisko 100 lat temu. Galeria zajmuje się promocją twórczości artystów polskich młodego i średniego pokolenia, wywodzących się głównie ze środowiska krakowskiego i związanych z krakowską Akademią Sztuk Pięknych, organizuje wystawy indywidualne i zbiorowe, współpracuje merytorycznie przy wielu publikacjach.