Nabór do Sekcji Laboratorium 

Termin zgłoszeń do 19.04.2021

 

Serdecznie zapraszamy do współtworzenia programu głównego jubileuszowej edycji Cracow Art Weeku KRAKERS w Sekcji LABORATORIUM, nowej inicjatywie, której zadaniem jest stworzyć platformę wsparcia dla projektów debiutujących artystów.

Od początku Krakers był platformą umożliwiającą debiutantom i kolektywom artystycznym zaistnienie w środowisku artystycznym, przy wsparciu sekcji promocji oraz wolontariatu. Grupa ta z roku na rok się powiększa, coraz więcej inicjatyw zgłasza do Krakersa swoje projekty. Pragnąc w sposób merytoryczny odnieść się do ich propozycji, zachować egalitarny charakter, ale poparty wyborem spośród zaproponowanych koncepcji, w tym roku chcemy spośród wszystkich chętnych wyłonić wystawy, które otrzymają dofinansowanie pozwalające na realizację projektów w założonym kształcie. Sekcja LABORATORIUM, w której jury wybiera projekty najlepiej wpisujące się w temat przewodni KRAKERSa, bada nieustannie ewoluujące artystyczne środowisko miasta. Najciekawsze projekty wybrane przez jury w drodze konkursu zostaną włączone do programu głównego KRAKERSa i nagrodzone przez Organizatora.

W 2021 roku minie 10 lat od czasu pierwszej edycji KRAKERSa – wtedy jeszcze w formule weekendowej. Przez ostatnią dekadę setki artystów, galerzystów, krytyków, kuratorów, animatorów, managerów i wolontariuszy pracowało rok w rok nad kolejnymi edycjami projektu – wydarzenia, którego zasięg konsekwentnie się powiększał, wykraczając poza granice miasta. Przez ten czas Krakers stał się znanym w środowisku artystycznym wydarzeniem.

Tegoroczna III edycja krakowskiego tygodnia sztuki odbędzie się 13-20 czerwca 2021 roku, oczywiście w Krakowie. Przez 7 dni wypełnionych wernisażami, wydarzeniami perfomatywnymi, spotkaniami i dyskusjami, organizatorzy zderzą ze sobą w programie głównym galerie z wieloletnią tradycją i efemeryczne project room’y. Jest to niepowtarzalna okazja do bliższego poznania krakowskiego świata sztuki poprzez wystawy specjalnie przygotowane na to wydarzenie.

Formularz zgłoszeniowy